Nie ma mocnych na lidera - relacja z meczu Olimp MKS Start Lublin - AZS Politechnika Warszawska

Po świąteczno-noworocznej przerwie podopieczni Dominika Derwisza kontynuują serię porażek. Najlepsza drużyna I ligi wręcz zmiotła ich z parkietu, swoje zwycięstwo przesądzając w trzeciej kwarcie.

Paweł Patyra

Pierwsze punkty zdobyli gospodarze, ale nie cieszyli się długo z prowadzenia. Mimo wszystko utrzymywali oni niewielki dystans do przeciwnika dzięki celnym rzutom z dystansu. Trzy "trójki" właśnie w pierwszej kwarcie to ich cały dorobek w meczu! Dwa rzuty wolne Michała Sikory ustaliły wynik na 16:14, jednak stołeczny zespół grał konsekwentnie i już w połowie drugiej kwarty wygrywał ponad dziesięcioma punktami.

W Olimp MKS Starcie słabo prezentował się Adam Myśliwiec, który nie trafił żadnego rzutu z gry! W jego ślady poszedł Tomasz Prostak - przebywał on na parkiecie niespełna 9 minut i w tym czasie zaliczył raptem jedną próbę rzutu.

Nieporadność lublinian świetnie oddaje nieudana próba wsadu w wykonaniu Sergiusza Prażmo na początku trzeciej kwarty. Właśnie w tej części gry AZS Politechnika zdominowała przeciwnika i zwyciężyła 33:10, raz za razem trafiając zza linii 6, 75 m. Nawet 33-punktowe prowadzenie nie uspokoiło trenera Mladena Starcevicia, który impulsywnie reagował na boiskowe wydarzenia i nie pozwolił swoim podopiecznym na rozprężenie.

W ostatniej kwarcie szkoleniowiec gości desygnował do gry Adama Matę. Pierwsze punkty zdobyte przez 17-latka wzbudziły niespotykany dotąd aplauz na ławce warszawian. Z dobrej strony zaprezentowali się właśnie rezerwowi AZS Politechniki - zdobyli oni więcej punktów od pierwszej piątki.

Olimp MKS Start Lublin - AZS Politechnika Warszawska 63:92 (18:21, 16:20, 10:33, 19:18)