Dramaturgia w Ostrowie Wlkp. - wyniki 18. kolejki I CLK

Takich pojedynków fani żeńskiego basketu życzyliby sobie jak najwięcej. Niedzielne starcie koszykarek TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski z AZS-em OPTeam Rzeszów przez pełne 40 minut stało na poziomie godnym najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dawid Bilski

W szlagierze 18. kolejki grupy B spotkała się trzecia drużyna z wiceliderem tabeli. Pierwsze dwie kwarty to trafienia kosz za kosz z obu stron na wysokim procencie skuteczności. Obie ekipy zdobyły razem 91 punktów co w tym czasie zdarza się niezwykle rzadko. Niestety na początku drugiej ćwiartki rzeszowianki doznały osłabienia. Groźnego urazu nogi na parkiecie nabawiła się Urszula Rosochacka. Koszykarka AZS-u jeszcze przed przerwą na noszach opuściła halę i została zabrana do ostrowskiego szpitala.

Mniej więcej od 16. minuty gospodynie utrzymywały kilku punktową przewagę. Przyjezdne za sprawą pochodzącej z Ostrowa Wielkopolskiego Pauliny Misiek odzyskały prowadzenie 6 minut przed końcem spotkania. Ostatnie jego fragmenty były niezwykle zacięte. Siłą rzeszowianek była gra pod koszami, a gospodynie brylowały na obwodzie. Właśnie na 40 sekund przed końcem Martyna Cebulska trafiając zza linii 6,75 m dała prowadzenie Ostrovii 76:73. Podopieczne Grzegorza Wiśniowskiego szukały jeszcze szansy na odmienienie losów meczu faulując i licząc na pudła swoich rywalek w rzutach wolnych. Gospodynie jednak nie zmarnowały okazji na zwycięstwo, kończąc mecz wynikiem 79:76. Dla AZS-u porażka oznacza coraz mniejsze szanse na włączenie się do walki o awans do ekstraklasy w drugiej części sezonu. - Do drugiego etapu przystępujemy z czterema porażkami na koncie i będzie nam bardzo ciężko wywalczyć miejsce premiowane awansem - powiedziała Paulina Misiek.

Zdecydowanie mniej emocji przyniósł pojedynek na szczycie w grupie A. Niepokonany MUKS Poznań tylko do przerwy miał trudną przeprawę w Łomiankach.

Podczas weekendu ostatnim zespołem, który zapewnił sobie miejsce w czołowej piątce przed drugim etapem była Korona Kraków.

Wyniki 18. kolejki:

GRUPA A
GTK Wejherowo - KKS Olsztyn 95:88 (23:24, 26:25, 25:17, 21:22)
Arcus SMS PZKosz Łomianki - MUKS Poznań 52:66 (14:17, 20:8, 12:22, 6:19)
SKS Unia Swarzędz - AZS Uniwersytet Warszawski 62:67 (15:12, 11:19, 14:20, 22:16)
AZS Uniwersytet Gdański - MKS PWSZ KON-BET Konin 82:59 (21:11, 19:18, 23:15, 19:15)

GRUPA B
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS - OPTeam Rzeszów 79:76 (22:25, 27:22, 16:14, 14:15)
MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - Wisła McArthur II Kraków 47:52 (20:19, 10:2, 10:19, 7:12)
Korona Kraków - Domeny.PL Siemaszka 85:69 (14:20, 24:19, 23:15, 24:15)
AZS UMCS Lublin - Solpark Kleszczów Pabianice 51:62 (7:14, 22:16, 11:15, 11:17)