Finał Mistrzostw Polski U-20: Dzień I

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Za nami pierwszy dzień Finałów Mistrzostw Polski koszykarzy U-20. Najciekawszy był mecz TKM Włocławek - Znicz Jarosław, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Zwyciężały: Znicz, Polonia, Novum i Śląsk.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa A:

TKM Włocławek - MKS Znicz Jarosław 73:82 (18:13, 15:22, 13:13, 21:19 d.6:15)

TKM: Pietrzak 19, Adamczewski 14, Sadowski 13, Michalak 11, Ziółkowski R. 6, Maciejewski 6, Czerwiński 2, Ziółkowski M. 2.

Znicz: Wyka 25, Urban 17, Gazarkiewicz 14, Zając 12, Dusiło 8, Cukierda 4, Kamiński 2.

KKS Novum Lublin - STK Wilki Morskie Szczecin 98:63 (25:19, 28:8, 24:17, 21:19)

Novum: Ciechociński 20, Karolak J. 18, Wiśniewski 14, Gospodarek M. 13, Kryśko 12, Adameczek 6, Karolak B. 5, Gospodarek P. 4, Drążyk 4, Beczek 2, Grabski 0 Paździor 0.

Wilki Morskie: Knowa 19, Bojko 13, Kwaśniewski 7, Steciuk 7, Essaid 7, Uleryk 4, Kanigowski 2, Jóźwiak 2, Mierzwa 2, Xsiężopolski 0.

Grupa A

<B>Lp</B> <B>Drużyna</B> <B>M</B> <B>PKT</B> <B>Z-P</B>
1.KKS Novum Lublin121-0
2.MKS Znicz Jarosław121-0
3.TKM Włocławek110-1
4.Wilki Morskie Szczecin110-1

Grupa B:

MKS Pruszków - MKS Polonia Warszawa 49:75 (11:24, 13:16, 11:18, 14:17)

MKS: Potraski 11, Sokołowski 8, Migdalski 8, Bonarek 5, Duniec 5, Romanowicz 4, Szczukowski 4, Fijałkowski 2, Jastrzębski 2, Strojek 0, Curyl 0.

Polonia: Machowski 15, Kwiatkowski 14, Śpica 12, Kalinowski 11, Jaworski 9, Barszczyk 6, Niedbalski 4, Kober 2, Tondryk 2, Piesio 0, Luto 0, Rychłowski 0.

WKS Śląsk Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra 85:63 ()

Śląsk: Zyskowski 17, Bodziński 16, Kapias 13, Sęk 9, Kulon M. 8, Kulon N. 8, Raczek 8, Kowalski 4, Kubik 2, Nowicki 0, Wiśniewski 0, Zygadło 0.

Zastal: Matczak 19, Trubacz 12, Kopij 9, Mehmeti 6, Chojnacki 5, Binkiewicz 4, Sirijatowicz 4, Dybek 2, Ristić 2, Krawczyk 0, Kantarowski 0, Michalewicz 0.

Grupa B

<B>Lp</B> <B>Drużyna</B> <B>M</B> <B>PKT</B> <B>Z-P</B>
1.WKS Śląsk Wrocław121-0
2.MKS Polonia Warszawa121-0
3.SKM Zastal Zielona Góra110-1
4.MKS Pruszków110-1

Najlepsi strzelcy po I dniu turnieju:

1. Dariusz Wyka (MKS Znicz Jarosław) - 25

2. Bartłomiej Ciechociński (KKS Novum Lublin) - 20

3. Piotr Knowa (STK Wilki Morskie Szczecin) - 19

4. Michał Pietrzak (TKM Włocławek) - 19

5. Filip Matczak (SKM Zastal Zielona Góra) - 19

6. Jakub Karolak (KKS Novum Lublin) - 18

7. Jarosław Zyskowski (WKS Śląsk Wrocław) - 17

8. Andrzej Urban (MKS Znicz Jarosław)- 17

9. Tomasz Bodziński (WKS Śląsk Wrocław)- 16

10. Aleksander Machowski (MKS Polonia Warszawa) - 15

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)