Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Finał Mistrzostw Polski U-20: Śląsk mistrzem Polski!

WKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski koszykarzy do lat 20! Wrocławianie w finałowym meczu turnieju pokonali Polonię Warszawa 81:67 i są najlepszą drużyną w kraju w tej kategorii wiekowej.
Jacek Seklecki
Jacek Seklecki

Finał:

WKS Śląsk Wrocław - MKS Polonia Warszawa 81:67 (24:21, 17:20, 21:17, 19:9)

WKS Śląsk: Tomasz Bodziński 24, Jarosław Zyskowski 18, Norbert Kulon 9, Kacper Sęk 9, Wojciech Leszczyński 8, Aleksander Raczek 6, Maksym Kulon 4, Kacper Kowalski 3, Paweł Nowicki 0, Łukasz Zygadło 0, Sebastian Kapias 0, Łukasz Kapias 0.

MKS Polonia: Damian Kalinowski 21, Aleksander Machowski 16, Rafał Piesio 9, Michał Kwiatkowski 7, Paweł Śpica 7, Marcin Luto 4, Maciej Niedbalski 2, Adrian Barszczyk 1, Piotr Tondryk 0, Przemysław Jaworski 0.

Mecz o 3. miejsce:

Znicz Jarosław - Novum Lublin 63:47 (17:15, 16:10, 12:15, 18:7)

Znicz: Andrzej Urban 16, Dariusz Wyka 15, Mateusz Gazarkiewicz 11, Maciej Cukierda 10, Bartosz Zając 8, Patryk Bielecki 3, Mateusz Kamiński 0, Maciej Pokorski 0, Kamil Kiełbowicz 0.

Novum: Jakub Karolak 19, Mateusz Wiśniewski 9, Michael Gospodarek 8, Bartłomiej Ciechociński 6, Sebastian Drążyk 4, Mateusz Kryśko 1, Jakub Adameczek 0.

MVP:
Tomasz Bodziński (WKS Śląsk Wrocław)

Piątka All Stars:
Bartosz Zając (MKS Znicz Jarosław)
Dariusz Wyka (MKS Znicz Jarosław)
Jakub Karolak (KKS Novum Lublin)
Michał Kwiatkowski (MKS Polonia Warszawa)
Jarosław Zyskowski (WKS Śląsk Wrocław)

Końcowa kolejność:

1. WKS Śląsk
2. MKS Polonia
3. Znicz Jarosław
4. Novum Lublin
5. SKM Zastal Zielona Góra
6. STK Wilki Morskie Szczecin
7. TKM Włocławek
8. MKS Pruszków

Najlepsi strzelcy po V dniu turnieju:
1. Jakub Karolak (KKS Novum Lublin) - 22.6 pkt - 5 meczów
2. Filip Matczak (SKM Zastal Zielona Góra) - 21.5 - 4
3. Dariusz Wyka (MKS Znicz Jarosław) - 19.8 - 5
4. Piotr Knowa (STK Wilki Morskie Szczecin) - 19.8 - 4
5. Radosław Bojko (STK Wilki Morskie Szczecin) - 18.8 - 4
6. Michał Sokołowski (MKS Pruszków) - 16 - 3
7. Tomasz Bodziński (WKS Śląsk Wrocław) - 15.8 - 5
8. Bartosz Zając (MKS Znicz Jarosław) - 15 - 5
9. Michał Pietrzak (TKM Włocławek) - 15 - 4
10. Jarosław Zyskowski (WKS Śląsk Wrocław) - 15 - 5

Dzień IV - wyniki

Dzień III - wyniki i tabele

Dzień II - wyniki i tabele

Dzień I - wyniki i tabele

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×