Sensacja w Siedlcach - relacja ze spotkania SKK Siedlce - Polonia 2011 Warszawa

Po dramatycznym meczu i emocjonującej końcówce SKK Siedlce sensacyjnie uległo Polonii 2011 Warszawa 74:72. Bohaterem gości został Michał Michalak, który oddał decydujący rzut w ostatniej sekundzie spotkania. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Kamil Sulima, który uzyskał 21 punktów.

Jakub Artych

Na początku meczu lepiej prezentowali się gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 6:0. Dopiero w 4 minucie pojedynku goście ze stolicy zdobyli swoje pierwsze punkty za sprawą Michała Michalaka. Najwięcej problemów gościom sprawiał doświadczony Piotr Miś, który w tej części gry prezentował się bardzo dobrze. Pierwszą kwartę zakończył efektownym wsadem Marcina Nędzi.

Początek drugiej ćwiartki należał do polonistów. Bardzo dobrze zaczął grać najskuteczniejszy gracz I ligi - Michał Jankowski. Za jego sprawą goście wyszli na prowadzenie 18:16. Dopiero rzut zza linii 6,75m Kamila Sulimy przerwał dobrą passę warszawian. Druga kwarta podobnie jak pierwsza była wyrównana. Żadna ze stron nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi.

Po zmianie stron pierwsze punkty zdobył Miś. Później nastąpił słabszy okres gry zespołu beniaminka. Od stanu 40:37 dla SKK poloniści zdobyli 10 punktów z rzędu. Zdenerwowany trener gospodarzy Tomasz Araszkiewicz zmuszony był wziąć czas, co poskutkowało, bo zespół z Siedlec zaczął grać lepiej. Dzięki fantastycznym rzutom za trzy Kamila Sulimy, siedlczanie pozostawali dalej w grze. Po trzeciej kwarcie poloniści prowadzili 58:54.

Ostatnie 10 minut gry było bardzo emocjonujące. Na prowadzenie wychodziła raz jedna raz druga drużyna. Gdy po osobistych Dawida Bręka siedlczanie wygrywali 70:66 wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Niestety dla siedleckich kibiców poloniści dalej pozostawali w grze i wyszli na prowadzenie 71:70. Na domiar złego po piątym faulu boisko musiał opuścić Miś. Końcowe fragmenty spotkania były bardzo dramatyczne. Na 3 sekundy przed końcem spotkania fantastycznym rzutem popisał się Karol Dębski, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 72:71. Trener Arkadiusz Miłoszewski szybko wziął przerwę dla swojej ekipy. W ostatniej akcji meczu piłkę przejął Michał Michalak, który rzutem za trzy równo z syreną zapewnił Polonii 2011 zwycięstwo.

SKK Siedlce - Polonia 2011 Warszawa 72:74 (16:9, 20:24, 18:25, 18:16)

SKK: Sulima 21, Miś 17, Dębski 12, Nędzi 11, Bręk 9, Bal 2, Wójcicki 0, Czyż 0, Chomka 0.

Polonia 2011: Jankowski 19, Michalak 18, Kucharek 13, Kowalczyk 9, Glabas 7, Linowski 6, Holnicki-Szulc 2, Łańcucki 0.