Akademicy górą po wyrównanym boju - relacja ze spotkania AZS Radex Szczecin - GKS Tychy

Dyskusje przedmeczowe wskazywały na bardzo wyrównaną walkę na parkiecie. Tym samym nikt nie odważył wskazać się faworyta konfrontacji. I zgodnie z przewidywaniami doszło do zażartego boju w pierwszym meczu fazy play out, z którego zwycięsko wyszli akademicy.

Wiktor Wolski

Koszykarze AZS Radex Szczecin podczas rozgrzewki wyglądali na o wiele bardziej zmotywowanych, aniżeli podopieczni trenera Tomasza Służałka. Pierwszą kwartę spotkania w Szczecinie otwiera już tradycyjnie celny rzut za trzy Tomasza Balcerka. Inauguracyjna odsłona tego meczu zdominowana była przez akademików, a najwięcej punktów zdobył podczas trwania tej kwarty zdobył Krzysztof Mielczarek. Goście nie bardzo potrafili znaleźć dobre rozwiązanie na tak grających akademików w konsekwencji czego, szczecinianie wygrali pierwsze dziesięć minut 25:18.

Druga kwarta to już bardziej uporządkowana gra koszykarzy z Tychów. Bardzo mało akcji punktowych z jednej i drugiej strony parkietu. Trener Zbigniew Majcherek rotował składem w celu zmiany sytuacji w ofensywie swojego zespołu. Dzięki temu akademicy nie stracili przewagi wypracowanej w pierwszej kwarcie, a zawodnicy GKS zmniejszyli ów przewagę zaledwie o trzy punkty.

Kwarta numer trzy to obraz walki oraz ciągła gra na styku. Tyszanie zdołali doprowadzić do remisu i nie pozwalali oddalać się akademikom. W tej części gry nie wydarzyło się nic, co konkretnie i znacząco wpłynęłoby na wynik potyczki.

Zatem ostatnia część zapowiadała się bardzo emocjonująco. Ponownie obserwowaliśmy bardzo wyrównaną grę, mniej więcej aż do połowy kwarty. W tym momencie podczas remisu, sprawę w swoje ręce wzięli szczecińscy kibice. Głośnym dopingiem pomogli akademikom uciekać z wynikiem. Bardzo ważne punkty dla szczecinian w tej kwarcie zdobywał kapitan zespołu Maciej Sudowski. Podopieczni trenera Zbigniewa Majcherka zdobywali kolejne punkty przewagi, której do końca spotkania już nie oddali.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach AZS był Krzysztof Mielczarek, który zdobył 22 punkty, a do tego zanotował 9 zbiórek. Miano najskuteczniejszego w ekipie gości przypadło w udziale Łukaszowi Kwiatkowskiemu.

Po pierwszym meczu rundy play-out 1:0 dla akademików ze Szczecina. Już w niedzielę kolejne spotkanie w Szczecinie. Jakim wynikiem zakończy się niedzielna konfrontacja pomiędzy AZS Radex Szczecin? Wszystko zweryfikuje parkiet.

AZS Radex Szczecin - GKS Tychy 76:69 (25:18, 10:13, 18:20, 23:18)

AZS: Mielczarek 22, Pacocha 16, Sudowski 11, Pytyś 8, Balcerek 6 , Michał Majcherek 5, Zarzeczny 5, Dudek 3, Maciej Majcherek.

GKS: Kwiatkowski 17, Jarecki 15, Hałas 10, Markowicz 10, Witos 7, Olczak 7, Bzdyra 3, Kijanowski.