Udane rewanże w grupie B - podsumowanie drugich meczów półfinałowych w II lidze koszykarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W niedzielę rozegrano drugie mecze półfinałowe w II lidze koszykarzy. W grupie B udanie zrewanżowały się zespoły, które w sobotę przegrały pierwsze spotkania.

W Toruniu w drugim meczu pomiędzy SIDEn Polski Cukier, a PWiK Piaseczno znów górą byli gospodarze, którzy już po I kwarcie prowadzili 33:12. Gościom w dwóch następnych ćwiartkach udało się prawie dogonić rywali, jednak ostatnie dziesięć minut znów na korzyść miejscowych co ostatecznie dało im wygraną 81:75. Podwójną zdobycz wśród zwycięzców zanotowali: Tomasz Lipiński - 13 punktów, 10 zbiórek i Przemysław Lewandowski - 14 oczek, 10 zbiórek.

W Kutnie natomiast powtórzyła się historia z wczoraj i po raz drugi AZS WSGK POLFARMEX rozbił SMS PZKosz Władysławowo w drugiej połowie, tym razem 48:28. 24 punkty dla gospodarzy rzucił Michał Marciniak.

W grupie B wygrywały zespoły, które przegrywały w sobotę. Oznacza to, że w przyszły weekend drużyny te rozegrają między sobą na pewno jeszcze po dwa spotkania. Open Florentyna Pleszew pewnie pokonała Stal Ostrów Wielkopolski 78:58. Kluczowa dla losów tego spotkania była druga kwarta, w której goście rzucili tylko 4 punkty a stracili 23.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra już w sobotę był bliski wygranej na wyjeździe z Doralem. Wtedy to jednak Maciej Lepczyński przychylił szalę na korzyść gospodarzy. W meczu niedzielnym goście w ostatniej kwarcie (po 30minutach był remis) nie pozostawili już żadnych złudzeń rywalom kto jest lepszy. Dzięki tej wygranej wyrównali oni stan rywalizacji. Jakub Czech do 13 oczek dołożył 11 zbiórek, a Jarosław Wilusz rzucił 18 punktów i zebrał 9 piłek z deski.

W jedynym niedzielnym meczu w grupie C faworyt do awansu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno męczył się do przerwy z AZS-em AWF Katowice. Decydujące dwadzieścia minut gospodarze zagrali już na swoim poziomie co skutkowało drugą wygraną miejscowych w tej parze. 21 punkty dla zwycięzców rzucił Piotr Pluta.

W rywalizacji Znicza Jarosław z Polonią Przemyśl jest remis 1:1.

Wyniki - II mecze:

GRUPA A

SIDEn Polski Cukier Toruń - PWiK Piaseczno 81:75 (33:12, 13:24, 16:24, 19:15)

Stan rywalizacji 2:0 dla SIEDEn Polski Cukier Toruń

AZS WSGK POLFARMEX Kutno - SMS PZKosz Władysławowo 96:71 (25:18, 23:25, 23:11, 25:17)

Stan rywalizacji 2:0 dla AZS WSGK POLFARMEX Kutno

GRUPA B

Open Florentyna Pleszew - BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 78:58 (26:23, 23:4, 15:14, 14:17)

Stan rywalizacji 1:1

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 61:73 (21:13, 13:21, 13:13, 14:26)

GRUPA C

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - KS AZS AWF Katowice 75:59 (19:15, 12:16, 17:15, 27:13)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno

Znicz Jarosław - MKS Polonia Przemyś (stan rywalizacji: 1:1)