Demolka w drugiej kwarcie - relacja z meczu Open Florentyna Pleszew - BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp.

Srogi rewanż wzięli koszykarze Open Florentyny Pleszew za sobotnią porażkę z BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski w półfinale play off II ligi grupy B. W niedzielę na parkiecie pleszewskiej hali dominował jeden zespół.

Dawid Bilski

Ostrowian na podjęcie walki stać było tylko w pierwszej kwarcie, kiedy podopieczni Mikołaja Czaji dwukrotnie zniwelowali 7-8 punktową przewagę rywali.

Druga odsłona pojedynku to popis koszykarzy Open Florentyny przy bezradności gości. Żółto-niebiescy pogubili się w ataku popełniając straty. Bezlitośnie wykorzystywali je pleszewianie, którzy rządzili pod atakowanym koszem. W całym spotkaniu gospodarze zebrali 42 piłki, a ostrowianie 21. Przewagę wzrostu wykorzystywali Łukasz Ratajczak i Piotr Gacek. Obaj do przerwy mieli już po 15 punktów. Nerwy puściły liderowi "Stalówki", Marcinowi Kałowskiemu, który w krótkim odstępie czasu otrzymał przewinienie techniczne i dyskwalifikujące go. Open Florentyna drugą kwartę wygrał aż 23:4 i w całym spotkaniu prowadził 49:27.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, podopieczni Dusana Radovica, kontrolowali przebieg wydarzeń a szkoleniowiec z Bałkanów mógł sobie pozwolić na zachęcanie swoich kibiców do dopingu. W ekipie BM Węgiel Stali niwelować straty rzutami z dystansu próbował Łukasz Olejnik, ale ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wygraną pleszewian 78:58.

Po dwóch meczach w rywalizacji tej pary jest remis 1:1. W najbliższy weekend rywalizacja przeniesie się do Ostrowa Wielkopolskiego. Oba spotkania w Pleszewie obserwował nadkomplet fanów obu ekip. Podobnie będzie w sobotni i niedzielny wieczór w hali BM Węgiel Stali.

Open Florentyna Pleszew - BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 78:58 (26:23, 23:4, 15:14, 14:17)

Open: Gacek 21, Ratajczak 15, Kaczmarzyk 14, Ecka 11, Szymczak 8, Czarkowski 5, Dryjański 4, Zyber 0, Gawroński 0, Spiralski 0, Kikowski 0, Stankiewicz 0.

Stal: Olejnik 13, Sierański 11, Dymała 9, Zębski 9, Kałowski 7, Wojciechowski 4, Gruszka 2, M.Spała 2, Radzik 1, K.Spała 0, Ptak 0.