Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Lampe rządzi w Rosji, trwa walka o play off w Lega Basket

W końcówce sezonu zasadniczego Maciej Lampe jest w wybornej formie, o jak najlepsze rozstawienie przed play off walczą nasi rodacy we włoskiej Lega Basket, a na Słowacji "polska" drużyna ma szanse awansować do półfinału.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - środa: 13 minut, 5 punktów i asysta. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Uniksem Kazań 77:79 i nie awansował do Final Four Pucharu Europy. Koszarek w 14. Meczach tych rozgrywek zdobywał średnio 5,2 punktu i 14, zbiórki. Niedziela: 15 minut, 4 punkty i zbiórka. Drużyna Polaka przegrała na wyjeździe z Cimberio Varese 77:92 i z bilansem 11-13 zajmuje 11. miejsce. Koszarek w 24. meczach tego sezonu notował średnio 4,5 punktu, 1,5 zbiórki i 1,5 asysty.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 35 minut, 16 punktów, 5 zbiórek, 4 przechwyty, 2 asysty i 2 bloki. Drużyna naszego rodaka przegrała u siebie z Armani Jeans Mediolan 76:84 i z bilansem 12-12 plasuje się na 4. miejscu. Reprezentant naszego kraju w 24. meczach tego sezonu notował przeciętnie 13,3 punktu, 6,6 zbiórki i 1,9 przechwytu.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - środa: 2 minuty i 2 zbiórki. Zespół naszego rodaka pokonał Cajasol Sewilla 84:62 i awansował do Final Four Pucharu Europy. W 13. meczach tych rozgrywek Wojciechowski zdobywał średnio 2,8 punktu. Niedziela: 3 minuty i zbiórka. Drużyna Polaka zwyciężyła na wyjeździe Angelico Biella 79:77 i z bilansem 12-12 zajmuje 6. miejsce. Polski center wystąpił w 18. meczach tego sezonu i notował średnio 3,2 punktu i 1,1 zbiórki.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - środa: 39 minut, 31 punktów, 16 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Zespół Polaka pokonał u siebie Pepsi Casertę 79:77 i awansował do Final Four Pucharu Europy. Lampe w 14. spotkaniach tych rozgrywek zdobywał przeciętnie 14,8 punktu i 7,9 zbiórki. Niedziela: 39 minut, 21 punktów, 12 zbiórek i 5 asyst. Uniks przegrał na wyjeździe z CSKA Moskwa 76:81 i z bilansem 13-5 zajmuje 3. miejsce. Reprezentant naszego kraju w 17. meczach notował średnio 15,3 punktu i 6,7 zbiórki.

Thomas Kelati (Chimki Moskwa) - 20 minut, 16 punktów, 2 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Chimki rozbiło u siebie Krasnie Krylia Samara 107:71 i z bilansem 12-7 zajmuje 4. miejsce. W 16. meczach Kelati notował średnio 9,1 punktu i 2,2 zbiórki.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - 15 minut, 2 punkty, 4 zbiórki i 2 asysty. Zespół Polaka pokonał na wyjeździe Antalye 80:76 i z bilansem 16-8 zajmuje 5. miejsce. Reprezentant Polski w 23. meczach tego sezonu notował średnio 12,2 punktu i 4 zbiórki.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (LTHcast Mercator Skofja Loka) - drużyna naszego rodaka kolejny mecz rozegra w najbliższą środę. Obecnie z bilansem 4-14 zajmuje 2. miejsce wśród ekip walczących o utrzymanie. Nowakowski w 13. meczach notował średnio 4,5 punktu i 2,3 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 17 minut, 6 punktów i 2 przechwyty. Zespół Polaka pokonał u siebie BK Pardubice 84:74 i z bilansem 4-1 zajmuje 1. miejsce w grupie walczącej o mistrzostwo. Hyży w 23. spotkaniach zdobywał przeciętnie 7,5 punktu i 4,2 zbiórki.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - drużyna pierwszego Polaka w NBA wygrała u siebie z BK Decin 66:65, lecz Trybański nie zagrał w tym meczu. NH Ostarwa z bilansem 1-3 zajmuje 6. miejsce w grupie walczącej o mistrzostwo. Trybański w 21. spotkaniach notował przeciętnie 7,8 punktu i 5,4 zbiórki.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 36 minut, 11 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty. Zespół naszego rodaka przegrał u siebie 70:74. Sobota: 24 minuty, 5 punktów i asysta. "Polska" drużyna przegrała na wyjeździe po dogrywce 84:93 i w rywalizacji z BC Prievidza remisuje 2:2. O wszystkim zdecyduje piąty mecz, w środę w Nowej Wsi. Mielczarek w 38. spotkaniach zdobywał średnio 8,3 punktu, 3,5 zbiórki, 2,3 asysty i 2,1 przechwytu.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 34 minuty, 23 punkty, 8 zbiórek i 2 asysty. Zespół naszego rodaka przegrał u siebie 70:74. Sobota: 39 minut, 18 punktów, 8 zbiórek, 2 bloki i asysta. "Polska" drużyna przegrała na wyjeździe po dogrywce 84:93 i w rywalizacji z BC Prievidza remisuje 2:2. O wszystkim zdecyduje piąty mecz, w środę w Nowej Wsi. Mróz w 25. spotkaniach notował przeciętnie 14,2 punktu, 6,8 zbiórki, 1,7 asysty, 1,6 przechwytu i 1,1 bloku.

UKRAINA

Marcin Sroka (Politechnika Hałyczyna Lwów) - poniedziałek: 6 minut, punkt, 2 zbiórki i asysta. Zespół polskiego skrzydłowego pokonał na wyjeździe Azowmasz Mariupol 81:75. Sobota: 20 minut, 4 punkty, 4 asysty, 3 zbiórki i 3 przechwyty. Drużyna naszego rodaka ograła przed własną publicznością BC Odessa 98:89 i z bilansem 16-29 zajmuje 11. miejsce. W 20. meczach Sroka zdobywał średnio 6,4 punktu i 2,2 zbiórki.

RUMUNIA

Rafał Bigus (Energia Rovinari) - środa: 27 minut, 16 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty i przechwyt. Zespół Polaka zwyciężył na wyjeździe CSU Brasov 90:62. Sobota: 29 minut, 15 punktów, 11 zbiórek, 3 asysty i przechwyt. Drużyna naszego rodaka pokonała u siebie BC Timisoare 100:93 i z bilansem 15-15 zakończyła sezon zasadniczy na 10. miejscu. O miejsca 9-16 zagra z Politechniką Iasi. Bigus w 30. spotkaniach zdobywał średnio 9,7 punktu i 8,6 zbiórki.

FRANCJA

Patrycja Gulak-Lipka (Charleville) - środa: 11 minut, 9 zbiórek i asysta. Drużyna Polki zwyciężyła na wyjeździe Mondeville 59:47. Sobota: 10 minut, 4 punkty, 4 zbiórki i 2 asysty. Zespół naszej rodaczki pokonał u siebie z COB Calais 73:66 i z bilansem 10-15 zajmuje 7. miejsce. Gulak-Lipka w 14. meczach notowała średnio 2,4 punktu i 3 zbiórki.