Krosno gromi - podsumowanie spotkań finałowych w II lidze koszykarzy

W rozegranych pierwszych meczach finałowych koszykarzy II ligi górą byli gospodarze, którzy wygrali 5 z 6 spotkań. Jedynie AZS WSGK POLFARMEX Kutno stać było na wygraną w Toruniu w meczu niedzielnym.

Stanisław Grabowski

W grupie A w meczu sobotnim o końcowym sukcesie gospodarzy zdecydowała druga połowa. SIDEn Polski Cukier Toruń rzucił w tej części gry 51 oczek. Najlepsi wśród miejscowych byli Przemysław Lewandowski - 22 punkty i Dawid Przybyszewski - 15 oczek, 10 zbiórek. Goście tego dni byli średnio dysponowani rzutowo (39% za 2 i 28% za 3).

W spotkaniu niedzielnym AZS WSGK POLFARMEX Kutno zaskoczyli dobrą obroną, która pozwoliła rzucić ekipie z Torunia tylko 54 punkty (po 27 na połowę). Głównie dzięki temu goście zrewanżowali się za porażkę, wyrównując stan rywalizacji. Dwójka Lewandowski, Przybyszewski dała razem tylko 14 oczek. W barwach przyjezdnych double - double zapisał na swoim koncie Michał Marciniak - 12 punktów, 12 desek.

W Pleszewie w pierwszym meczu finałowym miejscowych do zwycięstwa poprowadził Jakub Dryjański - 26 oczek, 14 zbiórek. Do przerwy na tablicy widniał wynik remisowy, tak więc o wygranej decydowały dwie ostatnie kwarty. W obu Open Florentyna była lepsza o 3 punkty.

Dzień później Focus Mall Sudety Jelenia Góra nie postawił się już gospodarzom. Główną przyczyną tego był kiepski procent z gry (33%). Nawet na linii rzutów wolnych spadkowicz z I ligi miał problemy (14/25). Kluczowy momentem spotkania była druga kwarta wygrana przez drużynę z Pleszewa 26:5, co dało prowadzenie im już 44:15. Ten wynik po 20 minutach gry nie przystoi ekipie, która chce awansować.

W grupie C faworyt do awansu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno pokazał jaka jest wielka różnica między nimi, a Polonią Przemyśl. Rewelacyjnie spisujący się beniaminek nie zagroził w derbach Podkarpacia. Sobotni mecz można nazwać blamażem gości, których stać było tylko na rzucenie 39 punktów w całym meczu (w kwartach: 10, 8, 14, 7). Słabo zagrał lider gości Tomasz Przewrocki. Żaden zawodnik z Przemysła nie rzucił nawet 10 oczek. Wśród zwycięzców najlepiej zaprezentował się Łukasz Bąk - 19 punktów, 9 zbiórek.

W niedzielę Polonia zagrał troszkę lepiej, ale tylko troszkę. Nie uniknęła ona bowiem wpadki (6 oczek w drugiej kwarcie). Faworyt z Krosna z łatwością zdobywał kolejne punkty, ostatecznie zatrzymując się na 95. Rewelacyjnie rzutował dysponowany był rozgrywający miejscowych Michał Baran - 6/8 za 3 punkty. W sumie gracz ten rzucił 24 oczka, najwięcej dla gospodarzy. Goście natomiast w ataku mogli liczyć tylko na Michała Musijowskiego - 20 punktów i Artura Garbacza - 19 oczek. Znów cieniem siebie był Przewrocki (3 punkty w ciągu 40 minut, 1/6 z gry).

Wyniki spotkań sobotnich:

GRUPA A

SIDEn Polski Cukier Toruń - AZS WSGK POLFARMEX Kutno 84:68 (18:13, 15:18, 28:19, 23:18)

GRUPA B

Open Florentyna Pleszew - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 79:73 (26:21, 16:21, 23:20, 14:11)

GRUPA C

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - MKS Polonia Przemyśl 75:39 (21:10, 17:8, 26:14, 11:7)