ME U-20: Polki rozpoczynają drugą fazę od zwycięstwa

Zwycięstwem Polek zakończył się poniedziałkowy mecz z Litwą w ramach Mistrzostw Europy U-20 koszykarek. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyła Małgorzata Misiuk.

Krzysztof Kaczmarczyk
Gdy w trzeciej kwarcie meczu Litwinki prowadziły już 47:32 wydawało się, że biało-czerwone nie zdołają rozpocząć drugiej fazy mistrzostw od zwycięstwa. Kolejne minuty odmieniły jednak wszystko, bowiem podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego zanotowały run 12:0, który pozwolił wrócić naszym zawodniczkom do gry. W ostatniej ćwiartce długo naszym młodym zawodniczkom nie udawało się doprowadzić do remisu. Sygnał do ataku dała Agnieszka Śnieżek, a swoje dołożyły jeszcze Monika Jasnowska i najskuteczniejsza w polskiej drużynie Małgorzata Misiuk. Gdy Jasnowska trafiła zza łuku, Polki objęły prowadzenie 56:55. Gdy sztukę tą udało się powtórzyć na 10 sekund przed końcową syreną jasne było, że Litwinki nie mają już najmniejszych szans na triumf. W polskim zespole na najwyższe noty zasłużyła Misiuk. Podkoszowa Lotosu Gdynia zapisała w swoich statystykach double-double, w postaci 20 punktów i 11 zbiórek. W znakomitym finiszu swój duży udział miała też Jasnowska, która w ostatniej kwarcie wywalczyła 11 ze swoich 14 punktów w całym meczu. We wtorek polskie koszykarki czeka arcytrudny sprawdzian, bowiem na przeszkodzie staną niepokonane dotychczas reprezentantki Rosji. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:15.
Polska - Litwa 67:60 (14:16, 12:17, 16:14, 25:13)
Polska: Małgorzata Misiuk 20 (11 zb), Monika Jasnowska 14, Magdalena Ziętara 9, Agnieszka Śnieżek 7, Paulina Kuras 6, Magdalena Idziorek 4, Joanna Markiewicz 3, Dorota Mistygacz 2, Agata Szczepanik 2, Martyna Cebulska 0, Marta Mistygacz 0. Najwięcej dla Litwy: Gintae Mazionyte 14, Santa Okockyte 13, Inesa Visgaudaite 12. Tabela Grupa A