Walka o play-off trwa. MUKS Poznań - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:73

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni kibice w Poznaniu, gdzie MUKS pokonał Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:73. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Ilona Mądra - 20, dla gości 24 rzuciła Shyra Ely.

Łukasz Czechowski

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando poznanianek, które bardzo agresywnie grały w obronie i niemal bezbłędnie w ataku. Jeleniogórzanki były momentami bezradne i po pięciu minutach przegrywały już 9:2. Później do gry wzięła się Shyra Ely i Iwona Kaszuwarga, AZS doszedł nawet na 17:15, ale w końcówce Justyna Nieznalska i Ilona Mądra wyprowadziły MUKS na prowadzenie 21:15. Od początku meczu trener zespołu gości Eugeniusz Sroka nie zgadzał się z decyzjami sędziów za co pod koniec kwarty został ukarany przewinieniem technicznym.

Drugą część zdecydowanie lepiej rozpoczęły akademiczki ? za trzy trafiła Brittany Jackson (w całym meczu 5/10 zza linii 6,25 m), a z pod kosza Ely i było 21:20, a chwilę później 24:24. Odpowiedź MUKS była natychmiastowa ? dwie akcje wykończyła Agnieszka Skobel i Mądra, a 5 punktów dorzuciła wprowadzona chwilę wcześniej Katarzyna Rezler i poznanianki prowadziły 32:24. Na domiar złego dla akademiczek straciły one Dorotę Arodź, która musiała zejść z boiska z powodu kontuzji kostki spowodowanej faulem Mądrej . Po 20 minutach wynik brzmiał 36:29.

Wyrównana walka trwała po przerwie. Wśród koszykarek z Jeleniej Góry wyróżniały się Ely, Jackson, poznanianki natomiast grały bardzo zespołowo - każda z zawodniczek MUKS zdobywała punkty i gospodynie utrzymywały bezpieczną 7-punktową przewagę. Ekipa gości w dalszym ciągu miała spore uwagi do poziomu sędziowania (często uzasadnione) za co technicznym przewinieniem została ukarana Kaszuwara.

Przed ostatnią odsłoną AZS miał jeszcze szansę na zwycięstwo, tym bardziej, że za pięć fauli musiała zejść Marijana Ivovic, która wprawdzie grała na małej skuteczności, ale zbierała dużo piłek. W trzeciej minucie po akcji 2+1 Natalii Małaszewskiej gospodynie prowadziły tylko trzema punktami, ale doskonała gra Mądrej i Okeishy Howard sprawiła, że z kolejnego zwycięstwa cieszył się MUKS.

Wśród poznanianek kolejny raz na wyróżnienie zasłużyły Howard i Skobel (kolejne 5 przechwytów), ale bezbłędnie zagrała Ilona Mądra, zdobywczyni 20 punktów (8/12 z gry), 9 zbiórek i 3 bloków, co więcej ? najbardziej doświadczona koszykarka MUKS trafiała w trudnych momentach, gdy jej koleżanki nie miały pomysłu na wykończenie akcji. Kluczem do zwycięstwa beniaminka była jednak wyrównana drużyna ? wszystkie zawodniczki, które pojawiły się na parkiecie, zdobyły punkty.

Drużyną nie była natomiast ekipa Finepharmu AZS KK Jelenia Góra. Szwankowała skuteczność ? Koszuwara trafiła 3 rzuty z 10, a Alvine Mendeng żadnego z 8, mimo wyraźnej przewagi wzrostu jeleniogórzanki gorzej radziły sobie pod tablicami (42-37) Niewidoczna była także czołowa zawodniczka ? Natalia Małaszewska. - Nie za bardzo mam ochotę mówić o występie swojej drużyny - powiedział po meczu trener AZS, Eugeniusz Sroka.

MUKS Poznań - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:73 (21:15, 15:14, 22:22, 26:22)

Punkty:

MUKS: Ilona Mądra 20, Agnieszka Skobel 16, Okeisha Howard 13, Katarzyna Rezler 10, Marijana Ivovic 9, Żaneta Durak 7, Justyna Nieznalska 6, Paulina Antczak 3.

Finepharm: Shyra Ely 24, Brittany Jackson 21, Iwona Kaszuwara 11, Dorota Wójcik 9, Natalia Małaszewska 6, Agnieszka Kret 2, Alvine Mendeng 0, Dorota Arodź 0.