Hradec Kralove: CCC w finale, ROW przegrał w półfinale

CCC Polkowice pewnie wygrało swoje półfinałowe starcie na turnieju w Hradec Kralove. To wszystko sprawia, że podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zagrają w finale turnieju przeciwko drużynie ze Strakonic, która w półfinale ograła inny polski zespół KK ROW Rybnik.

Krzysztof Kaczmarczyk

Polkowiczanki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem półfinałowego rywala, którym była drużyna Slovanka MB. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza rozpoczęły spotkanie w iście imponującym stylu i już w 8 minucie meczu prowadziły 28:6. Jak z armaty trafiała Evanthia Maltsi, a i pod koszem dominacja Pomarańczowych była ogromna.

Po trzech kwartach CCC prowadziło 76:40 i jasne było, że nic złego wicemistrzyniom Polski stać się nie może. W ostatniej części meczu Koziorowicz oszczędzał swoje liderki, a fakt ten szybko wykorzystały rywalki, które ćwiartkę tą wygraly aż 31:13. Cały mecz CCC wygrało jednak pewnie, bo aż 89:71 i w niedzielnym finale będą faworytem do zwycięstwa.

Rybniczanki z kolei w półfinale musiały radzić sobie bez Magdaleny Skorek, a od połowy meczu i bez Kazimierza Mikołajca. Szkoleniowiec ROW-u został bowiem ukarany dwoma przewinieniami technicznymi i musiał opuścić ławkę drużyny. Stery przejął w tym momencie jego asystent - Adam Rener.

Śląski zespół długo stawiał opór trzeciej drużynie czeskiej ekstraklasy i w czwartej kwarcie prowadził jeszcze 56:55, gdy skuteczną akcję przeprowadziła Rebecca Harris. Ostatni kontakt ROW miał na 4 minuty przed końcem, kiedy to team ze Strakonic prowadził różnicą zaledwie punktu. Niestety rybniczanki w czterech ostatnich minutach meczu nie zdołały wywalczyć choćby punktu i musiały pogodzić się z porażką.

- Mecz był bardzo wyrównany, a wynik cały czas toczył się wokół remisu. Niestety w pewnym momencie gra przestała się toczyć punkt za punkt, gdyż popełniłyśmy kilka strat i spudłowałyśmy parę rzutów w kluczowych momentach. To wszystko ustawiło losy meczu - podsumowała mecz rybniczanek Laima Rickeviciute, litewska podkoszowa.