Euroliga koszykarek: Chwilowe szczęście Lotosu - podsumowanie drugiego dnia 2. kolejki

Koszykarki Lotosu Gdynia na mecz z Seat Unisze Gyor jechały z wielkimi nadziejami na sukces. Niestety ten okazał się poza zasięgiem, a węgierski team triumfował po dogrywce. W innym czwartkowym meczu włoskie Cras Basket Taranto pewnie pokonało Gospic Croatię Osiguranje.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Węgrzech Lotos miał sięgnąć po pierwszą tegoroczną wygraną w Eurolidze i było blisko, żeby cel ten osiągnąć. Gdynianki kontrolowały przebieg meczu niemal przez trzy kwarty, żeby w ostatniej kwarcie dać się zepchnąć do defensywy. W końcówce węgierski zespół prowadził już nawet różnicą 8 punktów, ale polski team zdołał wrócić do gry, a dzięki trójce Jolene Anderson niemal równo z końcową syreną czwartej kwarty doprowadził do dogrywki.

Dodatkowe minuty meczu należały jednak zdecydowanie do gospodyń, które mogły cieszyć się z dziesięciopunktowej wygranej. - Mieliśmy więcej zbiórek i więcej oddanych rzutów, ale równocześnie mieliśmy za dużo niecelnych rzutów... - powiedział po meczu Javier Fort, szkoleniowiec polskiego zespołu. - Kontrolowaliśmy mecz w pierwszej połowie meczu, ale potem zgubiliśmy naszą grę. W dogrywce Gyor grał zdecydowanie lepiej i odniósł zasłużone zwycięstwo..

W polskiej drużynie na pochwałę zasłużyły praktycznie tylko dwie zawodniczki. Jolene Anderson z dorobkiem 25 punktów okazała się najskuteczniejszą koszykarką meczu. Aneika Henry z kolei wywalczyła double-double w postaci 19 punktów i 15 zbiórek. Kompletnie zawiodła polska liderka drużyny Justyna Żurowska, która w kluczowych momentach tak czwartej kwarty, jak i dogrywki, popełniała fatalne w skutkach błędy.

W meczu zamykającym drugą serię spotkań w żeńskiej Eurolidze włoskie Cras Basket Taranto nie miało najmniejszego problemu z pokonaniem sensacyjnego zwycięzcy sprzed tygodnia, czyli drużyny Gospic Croatia Osiguranje. Chorwacki zespół na inaugurację wygrał w Madrycie z Rivas Ecopolis. Tym razem już sensacji sprawić się nie udało.

Do wygranej zespół z Taranto poprowadziła Elodie Godin, której w statystykach zapisano 21 oczek i 11 zbiórek. W drużynie z półwyspu Bałkańskiego z kolei najskuteczniejsza była Jelena Ivezic, która jednak wszystkie swoje punkty zdobyła w pierwszej połowie meczu.

Podsumowanie pierwszego dnia 2. kolejki: m.in. jak Wisła Can Pack Kraków wygrała w Moskwie

Komplet wyników środowych meczów 2. kolejki Euroligi koszykarek:

GRUPA A

Seat Unisze Gyor - Lotos Gdynia 86:76 (16:18, 12:13, 17:17, 26:23, d. 15:5)

(Quanitra Hollingsworth 23 (15 zb), Renee Montgomery 17, Rita Rasheed 15 - Jolene Anderson 25, Aneika Henry 19 (15 zb), Ines Ajanovic 10)