TBL: Bez rekordu frekwencji w Łodzi, PGE Turów wygrał po raz szósty (wyniki)

W Łodzi szykowano się na rekord frekwencji podczas meczu ŁKS - Śląsk Wrocław. W Atlas Arenie ponad 9 tysięcy kibiców oglądało zwycięstwo gości 85:69. Tymczasem PGE Turów zwyciężył po raz szósty z rzędu.

W tym artykule dowiesz się o:

Sześć meczów i sześć zwycięstw - bilans PGE Turowa Zgorzelec jest imponujący. Wicemistrz Polski dwukrotnie nie pozwolił Siarce Jezioro Tarnobrzeg zdobyć więcej niż 9 punktów w jednej kwarcie, a kropkę nad "i" postawił w decydującej odsłonie, wygranej aż 24:8.

Wśród zgorzelczan prym wiedli liderzy - Giedrius Gustas i Konrad Wysocki, którzy przy dobrej skuteczności zdobyli w sumie aż 41 oczek.

Kotwica Kołobrzeg dzielnie walczyła w Ergo Arenie i po dwudziestu minutach prowadziła nawet 49:45. Druga połowa to jednak popis miejscowych, których do końcowego triumfu poprowadził Łukasz Koszarek. Rozgrywający Trefla miał 24 punkty i siedem asyst, przy rewelacyjnej skuteczności 8/11.

Dzięki wygranej Trefl zrównał się punktami z sobotnim rywalem. Sopocianie podobnie jak Kotwica mają na swoim koncie po 10 oczek, lecz podopieczni Karlisa Muiznieksa mają rozegrany jeden mecz mniej.

W Łodzi nie poprawiono rekordu frekwencji, a ponad 9 tysięcy fanów oglądało porażkę ŁKS-u. Miejscowi jedynie w premierowej kwarcie spisywali się poprawnie. Później warunki na parkiecie dyktowali goście, prowadzeni przez świetnie dysponowanego Roberta Skibniewskiego - 15 punktów i dziewięć asyst.

Dla Śląska była to druga wygrana w tym sezonie. Warto podkreślić, że aż sześciu graczy z Wrocławia zapisało na swoim koncie co najmniej 11 punktów.