Lega Basket: Świetny występ Szewczyka, pierwsze zwycięstwo drużyny Polaka

Znakomity występ w meczu 4. kolejki Lega Basket zaliczył Szymon Szewczyk. Polak zapisał na swoje konto 22 punkty, a jego Umana Wenecja odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Łukasz Żaguń

Drużyna reprezentanta Polski podejmowała na własnym parkiecie ekipę Fabi Shoes Montegranaro. Już w pierwszej kwarcie gospodarze tego pojedynku wypracowali sobie 13-punktową przewagę, która z biegiem czasu nieco stopniała. Team z Wenecji właściwie przez cały czas kontrolował wydarzenia na parkiecie i pewnie pokonał rywala 72:62.

W barwach Umany swój najlepszy występ w tym sezonie zaliczył Szymon Szewczyk. Polak przebywał na parkiecie najdłużej z całego zespołu, bo aż 34 minuty. W tym czasie zdołał zgromadzić 22 punkty (9/16 z gry). Ponadto Szewczyk dołożył jeszcze do swojego dorobku 11 zbiórek oraz asystę.

Drużyna innego reprezentanta naszego kraju - Jakuba Wojciechowskiego, Benetton Treviso pauzowała podczas tego weekendu. Polak w tym sezonie nie pojawił się jeszcze na parkietach włoskiej Lega Basket.