Lega Basket: Wenecja na fali, solidny Szewczyk

W meczu 6. kolejki włoskiej Lega Basket drużyna Umany Wenecja gładko ograła przed własną publicznością zespół Banca Tercas Teramo. W szeregach gospodarzy solidnie zaprezentował się reprezentant Polski, Szymon Szewczyk.

Łukasz Żaguń

Przewaga weneckiej drużyny w tym spotkaniu zarysowała się już w pierwszych minutach spotkania. Gospodarze konsekwentnie powiększali prowadzenie, które po pierwszej połowie sięgnęło 14 punktów. Po przerwie zawodnicy Umany całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i finalnie wygrali to starcie 86:71. Dla beniaminka Lega Basket było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

W szeregach gospodarzy na parkiecie nie zabrakło Szymona Szewczyka, który po ostatnim niezbyt udanym występie, koniecznie chciał się zrehabilitować. Reprezentant Polski w 24 minuty zdołał uzbierać 11 punktów (4/6 z gry). Ponadto dołożył jeszcze do swojego dorobku 5 zbiórek i 4 asysty.

Inny z Polaków, Jakub Wojciechowski niestety po raz kolejny cały mecz przesiedział na ławce. Jego zespół, Benetton Treviso po emocjonującym pojedynku pokonał nieznacznie na wyjeździe drużynę Novipiù Casale Monferrato 72:71.