VTB: Mistrzowie Polski postraszyli CSKA (wynik)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Asseco Prokom Gdynia w ramach ligi VTB przegrał na własnym parkiecie z CSKA Moskwa 65:74. Mistrzowie Polski jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili trzema oczkami, lecz finisz należał do Czerwonej Armii. 21 punktów zdobył Donatas Motiejunas.

Mimo porażki, Asseco Prokom nie musi wstydzić się swojej gry. W drugiej kwarcie podopieczni Tomasa Pacesasa przegrywali różnicą aż 12 punktów, lecz świetna gra Polaków pozwoliła wyjść mistrzom kraju na prowadzenie. Kapitalnie z dystansu trafiał Zamojski, a pod koszem rządził Łapeta.

W trzeciej kwarcie miejscowi prowadzili nawet różnicą trzech oczek, lecz decydujące fragmenty należały do CSKA. Rosjanie, w barwach których zabrakło Andrieja Kirilenki zwyciężyli trzecią kwartę 22:12 i odnieśli piąte zwycięstwo w szóstym meczu ligi VTB.

Dla Prokomu, który legitymuje się bilansem 2-3, 21 punktów wywalczył Donatas Motiejunas. Młody Litwin był najlepszym zawodnikiem spotkania.