Ogniste starcie - relacja ze spotkania AZS Radex Szczecin - Sudety Jelenia Góra

Akademicy po raz kolejny zwyciężyli w meczu rozgrywanym przed własną publicznością. Tym razem ze Szczecina z porażką na swoim koncie wyjeżdża drużyna Sudetów Jelenia Góra. Cała konfrontacja toczona była w iście ognistej atmosferze.

Wiktor Wolski

Już pierwsza odsłona spotkania pokazała, że obu drużynom bardzo mocno zależało na zwycięstwie w sobotnim meczu. Wyrównana gra z obu stron pozwalała przypuszczać, iż przed nami zapowiadało się emocjonujące widowisko. Żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie odskoczyć rywalom, w konsekwencji czego po pierwszych dziesięciu minutach było 22:19 dla koszykarzy AZS-u Radex Szczecin. Wyróżniającą się postacią w tej części gry był Łukasz Pacocha, który zdobył 12 punktów.

Kolejna kwarta meczu była bliźniaczo podobna do swojej poprzedniczki. Bohaterami tej ćwiartki byli: Łukasz Niesobski (2/2 zza linii 6,75 metra), Łukasz Bąk (center Akademików w ostatniej akcji pierwszej połowy skutecznie trafił z dystansu) oraz ponownie Łukasz Pacocha, który do swojej zdobyczy punktowej z poprzedniej kwarty dołożył kolejne 7 oczek. Po pierwszej połowie spotkania minimalnie lepsi gospodarze - 44:39.

Trzecia ćwiartka to niewątpliwie decydująca odsłona tego spotkania. Mianowicie dwoma faulami technicznymi, w przeciągu kilkunastu sekund, został ukarany szkoleniowiec Sudetów Jelenia Góra, Ireneusz Taraszkiewicz. W konsekwencji tych wydarzeń trener drużyny gości musiał opuścić parkiet hali SDS i udać się do szatni. Rolę trenera w drużynie przyjezdnej przejął jej kapitan, Jarosław Wiliusz. Szczecinianie skutecznie wykorzystali ten fakt i momentalnie odskoczyli z wynikiem. Kwarta zakończyła się rezultatem 29:19 dla gospodarzy. Na wyróżnienie w tej odsłonie zasłużył ponownie Łukasz Pacocha, który do swojego konta zdobyczy punktowych dopisał kolejne 11 oczek.

Ostatnia odsłona spotkania zapowiadała się bardzo interesująco. Koszykarze Sudetów Jelenia Góra, rozdrażnieni faktem braku swojego szkoleniowca na ławce rezerwowych ruszyli do odrabiania strat z poprzednich odsłon meczu. Podopieczni trenera Zbigniewa Majcherka kontrolowali jednak przebieg wydarzeń na boisku do samego końca, nie dając sobie tym samym odebrać solidnie wywalczonego przez siebie zwycięstwa. Akademicy po raz kolejny zwyciężeli przed własną publicznością - 89:77.

Najskuteczniejszym i bez wątpienia najlepszym zawodnikiem AZS-u Radex Szczecin w spotkaniu przeciwko Sudetom Jelenia Góra był Łukasz Pacocha, który zdobył 36 punktów. Drugim z koszykarzy szczecińskiej ekipy, który zasługuje na wyróżnienie jest Krzysztof Mielczarek, zdobywca 12 punktów oraz 16 zbiórek. Miano najlepszego strzelcy w zespole gości przypadło w udziale Łukaszowi Niesobskiemu, który zdobył 29 punktów.

AZS Radex Szczecin - Sudety Jelenia Góra 89:77 (22:19, 22:20, 29:19, 16:19)

AZS: Pacocha 36, Raczyński 14, Mielczarek 12, Dudek 10, Bąk 9, Zarzeczny 8, Nitsche, Sudowski.

Sudety: Niesobski 29, Kołtun 14, Kozak 10, Wilusz 8, Bukowiecki 6, Minciel 6, Maryniewski 4, Czornij, Budziński.