FGE: Wisła Can Pack i CCC wygrywają bardzo pewnie (wyniki meczów półfinałowych)

Nie było niespodzianek w pierwszych półfinałowych meczach Ford Germaz Ekstraklasy. W Krakowie obrończymie mistrzowskiego tytułu tylko w pierwszych minutach miały problemy z toruńskimi Katarzynkami. W Polkowicach z kolei CCC grało tak dobrze w defensywie, że Lotos drugą kwartę zakończył z dorobkiem zaledwie punktu.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pod Wawelem zaczęło się sensacyjnie, bowiem w pierwszej kwarcie Energa prowadziła już nawet 21:9. Gospodynie szybko wzięły się jednak do pracy, a kluczowa tutaj okazała się postać Taj McWilliams-Franklin.

Od drugiej kwarty mistrzynie Polski narzuciły już swój styl gry, poprawiły znacznie grę w defensywie, a Katarzynki z każdą kolejną minutą gry miały mniej sił i więcej punktów straty do rywalek. Ostatecznie Wisła Can Pack wygrała 74:49, a double-double na swoim koncie zapisała Ewelina Kobryn.

Przed meczami z Lotosem zawodniczki CCC miały poprawić grę w defensywie i to podopiecznym Arkadiusza Rusina się udało. Gdynianki w całym meczu uzyskały jedynie 49 punktów, a w drugiej ćwiartce zdołały wywalczyć zaledwie... punkt.

Ostatecznie Pomarańczowe wygrały różnicą 24 punktów i dały jasny sygnał, że chcą jak najszybciej zapewnić sobie awans do drugiego z rzędu udziału w finale Ford Germaz Ekstraklasy.

Drugie mecze odbędą się w czwartek 12 kwietnia.