Piorunujące otwarcie Oklahomy!

Oklahoma City Thunder różnicą 29 punktów pokonała Los Angeles Lakers (119:90) w inaugurującym spotkaniu półfinału Zachodu. Grzmot do wygranej poprowadził duet Russell Westbrook-Kevin Durant, który wywalczył w sumie 52 punkty.

Jacek Konsek

Oklahoma zagrała jak z nut - do przerwy prowadziła różnicą 15 punktów (59:44), a na początku trzeciej kwarty po runie 15:2 stało się jasne, że Grzmot obejmie prowadzenie w tej serii. Gospodarze grali tego dnia bardzo efektownie, prezentując wiele spektakularnych wsadów, ale również wyjątkowo efektywnie - w całym meczu popełnili ledwo cztery straty!

W pewnym momencie przewaga OKC wynosiła nawet 35 punktów! Ostatecznie skończyło się na 29-punktowym deficycie Lakers, co jak policzyli statystycy, jest 12 największą porażką w play off w historii klubu.

Jeziorowcom nie pomógł nawet powrót do składu Metta World Peace'a, który po siedmiomeczowej karze za uderzenie łokciem Jamesa Hardena powrócił do rotacji i zdobył 12 punktów.

Siłą napędową Grzmotu był niezawodny duet Russell Westbrook - Kevin Durant, który zdobył w sumie 52 punkty. Po 20 oczek dla przegranych uzbierali Andrew Bynum oraz Kobe Bryant.

- Kiedy gramy przez cały mecz tak jak na początku trzeciej kwarty, to mamy duże szanse na zwycięstwo - powiedział Westbrook.

Gospodarze trafiali na bardzo dobrej skuteczności - 53. proc. Byli szybsi, sprawniejsi i bardziej kreatywni. Na pewno wpływ na przebieg spotkania miała różnica jaką oba zespoły miały pomiędzy seriami. Lakers nie odpoczywali nawet 48 godzin po rywalizacji z Nuggets (4:3), podczas gdy Oklahoma miała aż osiem dni wolnego po pokonaniu Dallas (4:0).

- Można mówić o tym, że mieliśmy siedmiomeczową serię i tylko jeden dzień przerwy, ale to są play offy i tutaj trzeba wyjść na parkiet i walczyć. My tego nie zrobiliśmy, po prostu zostaliśmy pokonani - analizował Mike Brown, trener Lakers.