Świetny mecz Polaków w Bambergu!

W świetnym stylu międzynarodowy turniej w Bambergu rozpoczęli polscy koszykarze. Biało-czerwoni w sobotnie popołudnie pewnie pokonali Turcję 95:69.

Jacek Konsek

Polacy zawdzięczają wygraną kapitalnej pierwszej połowie. Zdobyli w niej aż 57 punktów, prezentując rewelacyjną skuteczność w rzutach za trzy punkty - 10/14. Świetnie w tym elemencie spisywali się Ignerski, Berisha, Koszarek i Pamuła.

Nasi koszykarze już w premierowej kwarcie osiągnęli 10-punktowe prowadzenie (26:16), a do przerwy było nawet 57:40.

Biało-czerwoni kontynuowali dobrą grę w drugiej połowie. Po wyrównanej trzeciej odsłonie znów rządzili w ostatniej kwarcie. Triumfowali w niej 25:15, a cały mecz ostatecznie wygrali różnicą 26 oczek!

23 punkty i 11 zbiórek uzbierał dla Polaków Marcin Gortat. Środkowy Phoenix Suns zanotował kapitalną skuteczność - 10/14 z gry.

Dwucyfrowy wynik uzyskali również: Michał Ignerski (14), Dardan Berisha (14) oraz Adam Waczyński (12). Sześć asyst rozdał Łukasz Koszarek.

W niedzielę podopieczni Alesa Pipana zmierzą się ze zwycięzcą drugiego meczu, w którym Niemcy zagrają z Finlandią.

Turniej w Bambergu to ostatnie test przed początkiem eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni walkę o EuroBasket 2013 rozpoczną już 15 sierpnia, kiedy to w Ergo Arenie zmierzą się z Belgią.

Polska - Turcja 95:69 (26:18, 31:22, 13:14, 25:15)

Polska: Marcin Gortat 23 (11 zb), Michał Ignerski 14, Dardan Berisha 14, Adam Waczyński 12, Łukasz Koszarek 8, Damian Kulig 6, Piotr Pamuła 6, Jakub Wojciechowski 6, Przemysław Zamojski 6, Robert Skibniewski 0, Przemysław Karnowski 0, Mateusz Ponitka 0.

Turcja: Erden 13, Batuk 10, Karaman 8, Guler 7, Aldemir 7, Cetin 5, Edge 5, Hersek 5, Gonlum 4, Preldzic 2, Arslan 2, Turkyilmaz 1.