Beniaminek z Kielc rozpoczął treningi

Zawodnicy UMKS Kielce wrócili w poniedziałek do treningów. Kadra beniaminka I ligi w tym sezonie oparta będzie głównie o zawodników, którzy wygrali finałową rywalizację w grupie C II ligi.

Rafał Starosta

Na pierwszym treningu opiekun kieleckiego zespołu Rafał Gil miał do dyspozycji jedenastu zawodników. Zabrakło jedynie Łukasz Fąfary (sprawy osobiste) oraz Grzegorz Kija (zajęcia indywidualne).

Pojawili się za to nowo pozyskani: obrońca Damian Tokarski, który wraca do stolicy Świętokrzyskiego po rocznym okresie gry w AZS AWF Katowice, silny skrzydłowy Kamil Kamecki z MOSiR-u Krosno oraz Piotr Osiakowski, który w poniedziałek został zaanonsowany jako nowy gracz UMKS-u. Ten 20-letni zawodnik, w przeszłości gracz OSSM PZKosz Stalowa Wola oraz Znicza Basket Pruszków, gra na pozycji silnego skrzydłowego i może być znaczącą postacią. - I liga jest specyficzna - często nie decyduje doświadczenie, a ambicja zawodników i chęć zwycięstwa. Tak było w zeszłym sezonie ze Zniczem - mieliśmy być outsiderem, a zajęliśmy czwarte miejsce - mówił dla Gazety Wyborczej Osiakowski.

Przed startem sezonu (29 września) władze klubu chciałyby wzmocnić kadrę środkowym, który rywalizowałby o grę w pierwszej piątce m.in. z doświadczonym, 39-letnim Kijem.

Celem minimum zespołu w sezonie 2012/13 będzie walka o utrzymanie na zapleczu Tauron Basket Ligi.