Mecz na szczycie TBL dla Stelmetu!

Stelmet Zielona Góra pokonał na wyjeździe Anwil Włocławek 68:65 w hicie 2. kolejki TBL. Włocławianie zanotowali katastrofalną skuteczność w rzutach za trzy punkty - 1/18!

Jacek Konsek

Zielonogórzanie wykorzystali fatalny dzień włocławian w rzutach dystansowych i zgarnęli jakże dwa istotne punkty. 17 chybionych rzutów z 18 prób w wykonaniu Anwilu oraz tylko sześć asyst tej drużyny to kluczowe wskaźniki statystyczne po tym spotkaniu.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Stelmetu, który po kilku minutach prowadził nawet 14:5. Anwil szybko otrząsnął się z letargu i na początku drugiej kwarty prowadził nawet 19:18. W kolejnych minutach podopieczni Dainiusa Adomaitisa mieli jednak ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Do przerwy zdobyli ich ledwo 28 przy mizernej 34,5 proc. skuteczności.

Świetnie w pierwszych dwudziestu minutach spisywał się Walter Hodge, który oprócz 11 punktów miał na swoim koncie aż sześć asyst - tyle ile Anwil przez całe sobotnie spotkanie!

Portorykańczyk zszedł z parkietu za pięć fauli na dwie minuty przed końcem czwartej kwarty i wydawało się, że Anwil miał jeszcze szanse przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce jednak ręką nie zadrżała Mantasowi Cesnauskisowi, który pewnie wykonywał rzuty wolne.

Bohaterami gości, oprócz wspomnianego Hodge'a, byli również Quinton Hosley oraz Oliver Stević, którzy świetnie spisywali się szczególnie w drugiej połowie. Amerykanin zdobył wówczas 12 ze swoich 15 oczek, a Stević popisał się double-double (12 pkt i 12 zb), zdobywając bardzo ważne punkty w ostatnich fragmentach czwartej kwarty.

Po 13 oczek dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Szubarga, Tony Weeden i Seid Hajrić. Tego dnia jednak żaden z liderów włocławian nie mógł pochwalić się dobrą skutecznością - Ginyard (2/11), Weeden (4/14), Boykin (1/7).

Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra 65:68 (15:18, 13:15, 20:19, 17:16)

Anwil: Krzysztof Szubarga 13, Tony Weeden 13, Seid Hajric 13, Ryan Wright 10, Marcus Ginyard 8, Przemysław Frasunkiewicz 4, Ruben Boykin 3 (11 zb), Łukasz Seweryn 1, Mateusz Bartosz 0.

Stelmet: Walter Hodge 20 (8 as), Quinton Hosley 15, Oliver Stevic 12 (12 zb), Adam Łapeta 6, Mantas Cesnauskis 5, Marcin Sroka 4, Milos Lopicic 4, Kamil Chanas 2, Rob Jones 0, Piotr Stelmach 0.