Kolejna ważna wygrana Artego na wyjeździe

Drugi mecz i drugie wyjazdowe zwycięstwo - tak sezon 2012/2013 w Ford Germaz Ekstraklasie rozpoczęły koszykarki bydgoskiego Artego, które tym razem wygrały w Pruszkowie z Matizol Liderem.

Krzysztof Kaczmarczyk

Początek poprzedniego sezonu w wykonaniu Artego Bydgoszcz był fatalny. Tym razem jest zupełnie inaczej, a podopieczne Tomasza Herkta znów pokazały, że będą groźne dla każdego.

Pierwsza połowa meczu w Pruszkowie była starciem Kiary BufordJulie McBride. Więcej wsparcia w koleżankach miała jednak ta druga, dlatego to Artego cały czas było na minimalnym prowadzeniu. Wszystko zmieniło się w czwartej kwarcie, w której gospodynie odrobiły wszystkie straty, a dzięki celnej "trójce" Agnieszki Kaczmarczyk i indywidualnej akcji Sydney Colson objęły nawet prowadzenie 61:59.

W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak przyjezdne, wśród których prym wiodła była koszykarka pruszkowskiego Lidera Charity Szczechowiak. Ta rządziła na tablicach, a w kluczowych momentach zdobywała najważniejsze punkty dla losów meczu. Ostatecznie jej Artego wygrało 69:62, a ona sama wywalczyła kolejne double-double w tym sezonie, notując 24 punkty i 13 zbiórek.

Również dwiema podwójnymi zdobyczami mogła pochwalić się Kristen Morris, a McBride do 17 punktów, dołożyła 6 asyst i 5 zbiórek.

Wśród gospodyń brylowała Buford, ale jej popisy strzeleckie zakończyły się w pierwszej połowie (16 punktów). Po zmianie stron Amerykanka nie była już tak skuteczna, ale i tak jako jedyna wywalczyła dwucyfrową zdobycz punktową po stronie gospodyń.

Dla pruszkowianek niedzielna porażka była trzecią kolejną na starcie rozgrywek.

Matizol Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 62:69 (22:24, 16:18, 11:13, 13:14)

Matizol Lider Pruszków: Kiara Buford 22, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Sydney Colson 8, Kali Bennett 6, Justyna Grabowska 6, Paulina Rozwadowska 5, Marta Jujka 4, Paulina Antczak 2, Anna Pietrzak 0, Barbara Głocka 0.