Euroliga koszykarek: Kolejny horror w Polkowicach i kolejna porażka CCC!

Nie mają szczęścia do dramatycznych końcówek koszykarki CCC Polkowice. W środowym meczu przeciwko ZVVZ USK Praga wygraną z rąk wypuściły na 20 sekund przed końcową syreną.

Krzysztof Kaczmarczyk

Początek spotkania należał do CCC, które szybko prowadziło 8:2 czy 36:27 w drugiej kwarcie. Czeszki jednak nie panikowały i cały czas trzymały kontakt.

W decydujących fragmentach meczu to właśnie po stronie ZVVZ USK była niemal piłka meczowa na 3 minuty przed końcem meczu, kiedy to z otwartej pozycji za trzy punkty rzucała Eva Viteckova. Rzucająca jednak chybiła, a role się odwróciły, bowiem po trójce Valeriji Musiny objęły prowadzenie 65:62.

W decydujących sekundach zza łuku najpierw trafiła Jelena Skerovic, a kluczową dla losów zwycięstwa akcję przeprowadziła Rebekkah Brunson. Do dogrywki mogła jeszcze doprowadzić Laia Palau, ale Hiszpanka spudłowała oba rzuty wolne na sekundę przed końcową syreną.

To właśnie Brunson i Skerovic były kluczowymi postaciami dla triumfatorek. Amerykanka wywalczyła double-double w postaci 19 punktów i 13 zbiórek.

Czarnogórka natomiast przez cały mecz kontrolowała tempo gry czy trafiała niesamowite rzuty w końcowych sekundach akcji. - Musimy ograniczyć poczynania Skerovic, bo one jest królową parkietu - mówiła w wywiadzie dla TVP Sport w przerwie meczu Magdalena Leciejewska. Tego jednak w żadnym wypadku nie udało się Pomarańczowym wykonać.

Po stronie CCC ponownie najskuteczniejsza okazała się Nneka Ogwumike, jednak po liderce wicemistrzyń Polski było widać ogromne zmęczenie. 14 "oczek" dołożyła Belinda Snell, a 9 asyst rozdała Palau.

Porażka z ekipą ze stolicy Czech jest trzecią poniesioną przez Pomarańczowe we własnej hali. Pierwszej polkowiczanki doznały z USO Mondeville, przegrywając po dogrywce, natomiast drugą z Galatasaray Stambuł różnicą... dwóch punktów.

W całych rozgrywkach Pomarańczowe legitymują się bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek. ZVVZ USK natomiast ma na swoim koncie dwa triumfy przy trzech przegranych.

CCC Polkowice - ZVVZ USK Praga 65:67 (23:17, 17:25, 12:9, 13:16)

CCC: Nneka Ogwumike 16, Belinda Snell 14, Valeriya Musina 10, Valeriya Berezhynska 8, Laia Palau 7, Magdalena Skorek 4, Magdalena Leciejewska 4, Agnieszka Majewska 2, Dorota Mistygacz 0, Dominika Owczarzak 0.

ZVVZ USK: Rebekkah Brunson 19 (13 zb), Jelena Skerovic 15, Ilona Burgrova 10, Kia Vaughn 8, Eva Viteckova 6, Katerina Elhotova 5, Anael Lardy 2, Anna DeForge 2, Jelena Dubljevic 0.