Euroliga koszykarek: Horror dla Wisły Can Pack! Jest trzecia kolejna wygrana!

Wisła Can Pack Kraków pokonała przed własną publicznością turecką ekipę Tarsus Belediyesi i tym samym zanotowała trzecią kolejną wygraną po serii... trzech porażek na starcie rozgrywek.

Krzysztof Kaczmarczyk

Po raz kolejny o wyniku meczu z udziałem Wisły Can Pack Kraków decydowały ostatnie sekundy. Przy stanie 74:73 spudłowała Alana Beard i piłka meczowa była po stronie rywalek. Na 5 sekund przed końcem spudłowała jednak Danielle Robinson, a kluczową dla zwycięstwa piłkę zebrała Dora Horti.

Po raz kolejny kluczowe dla sukcesu były Amerykanki Białej Gwiazdy. Obchodząca urodziny Tina Charles uzbierała 27 punktów i 16 zbiórek, z kolei Beard uzyskała 14 punktów. To właśnie obie koszykarki zza oceanu miały ogromny wpływ na udaną pogoń mistrzyń Polski w drugiej połowie.

Na początku trzeciej kwarty Tarsus prowadził już nawet 50:37, a pomimo tego na ostatnią ćwiartkę wychodził z zaledwie dwupunktową zaliczką.

Turecka drużyna w Krakowie zagrała osłabiona, bowiem w meczu nie zagrała doświadczona hiszpańska rzucająca Amaya Valdemoro.

W pozostałych spotkaniach grupy A Spartak Moskwa Region minimalnie pokonał Rivas Ecopolis Madryt 70:68, natomiast CJM Bourges Basket pokonało w Brnie tamtejsze BK IMOS 63:60.