Zwycięstwo Finepharmu, Coleman już w Jeleniej Górze

Drużyna Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra pokonała we wtorek w sparingowym meczu zespół Cukierków Odry Brzeg. Grające w krajowym składzie podopieczne trenera Krzysztofa Krawczyka wygrały to spotkanie 51:38 do przerwy prowadząc 23:21.

Paweł Krygier

Spotkanie zespołów będących na etapie przygotowań do rozgrywek ekstraklasy w pierwszej połowie było przeciętnym widowiskiem. Na przerwę przy minimalnym prowadzeniu 23:21 schodziły jeleniogórzanki. Po przerwie z lepszej strony zaprezentowały się koszykarki Finepharmu, które dzięki wygranym obu kolejnym kwartom 18:12 i 10:5 zapewniły sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

Najskuteczniejszą zawodniczką w barwach zespołu z Jeleniej Góry była Magdalena Skorek, która zdobyła 12 punktów. O dwa punkty mniej zapisała na swoim koncie Joanna Szymczak Górzyńska.

W czasie trwania sparingowego spotkania na trybunach hali przy ul. Sudeckiej pojawiła się Ryan Coleman, pierwsza z amerykańskich zawodniczek, które w sezonie 2008/09 reprezentować będą barwy Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie.

Coleman jeleniogórskim kibicom zaprezentuje się już w środę o godzinie 17.00 na Placu Ratuszowym, kiedy to wraz z koleżankami z zespołu weźmie udział w oficjalnej prezentacji jeleniogórskich klubów. Wiadomo już, że na prezentacji zabraknie dwóch pozostałych zagranicznych koszykarek Finepharmu. Erika Quigley i Katarina Ristić w stolicy Karkonoszy pojawią się w ciągu najbliższych dni.

Finepharm AZS KK – Cukierki Odra Brzeg 51:38 (14:13, 9:8, 18:12, 10:5)

Finepharm: Babicka 7, Górzyńska 10, Kędzia 8, Kret 2, Skorek 12, Arodź 3.

Cukierki: Petillon 5, Rzeźnik 7, Gołumbiewska 2, Pietraszek 10, Bogdan 4, Tulikihihifo 10.