KPSW/Astoria Bydgoszcz - Open Basket Pleszew 76:80

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dariusz Parzeński poprowadził drużynę Basketu Pleszew do wygranej nad KPSW/Astorią Bydgoszcz 80:76. Goście zwycięstwo zapewniają dzięki dobrze rozegranej pierwszej połowie, w której zwyciężyli 49:35.

Świetne zawody w ekipie z Pleszewa rozegrał Tomasz Stępień, który w drugiej kwarcie umiejętnie wymuszał faule na swoich rywalach. Dużym doświadczeniem wykazał się także wielokrotny reprezentant Polski Dariusz Parzeński, mający za sobą występy także w Stali Ostrów Wielkopolski.

W Astorii wystąpił wreszcie Marcin Grocki. Wychowanek bydgoskiego klubu przez ostatnie miesiące leczył groźną kontuzję i widać było, że nie doszedł jeszcze do pełni formy. Wśród gospodarzy świetną partię rozegrali Dorian Szyttenholm i Sebastian Laydych, którzy razem zdobyli 53 punkty.

KPSW Astoria Bydgoszcz - Open Basket Pleszew 76:80 (17:28, 18:21, 15:16, 26:15)

Astoria Bydgoszcz: D. Szyttenholm 29, S. Laydych 24, A. Gliszczyński 10, O. Szyttenholm 2, K. Małkowski 4 oraz A. Szopiński 2, T. Szopiński 2, M. Grocki 2, P. Poliwka 1, M. Kubacki 0, J. Tyborowski 0.

Open Basket Pleszew: D. Parzeński 18, M. Kałowski 15, A. Kaczmarzyk 10, R. Kikowski 8, J. Szymczak 3, T. Stępień 21, K. Sierański 4, K. Piechucki 1, M. Szczęsny 0.