James dał odpowiedź Evansowi, rekord Anthony'ego

LeBron James świetnym meczem uciszył Reggiego Evansa, który kontrowersyjnymi wypowiedziami podgrzał atmosferę przed meczem Brooklyn-Miami. Z kolei Carlemo Anthony ustanowił rekord klubu.

Jacek Konsek

- Jeżeli będziemy bronić jednego zawodnika, wówczas LeBron James nic nie trafi. On niczym się nie różni od Joe Johnsona czy Andray Blatche'a - powiedział Reggie Evans przed meczem Brooklyn Nets z Miami Heat.

Kontrowersyjne słowa podkoszowego Nets nijak miały się do rzeczywistości, w której brylowali obrońcy tytułu. Po wyrównanej pierwszej połowie narzucili gospodarzom swój styl gry i triumfowali w trzeciej odsłonie aż 36:14, odnosząc tym samym 13. kolejną wygraną nad Nets.

James zdobył 24 punkty, dziewięć zbiórek i siedem asyst, kompletnie zaprzeczając słowom Evansa. Wspominani przez niego Joe Johnson oraz Andray Blatche zdobyli odpowiednio 16 i 12 oczek. Sam zainteresowany w 19 minut miał... 0 punktów.

***

Carmelo Anthony ustanowił nowy rekord w historii klubu New York Knicks. Snajper nowojorczyków zanotował 30. kolejny mecz z co najmniej 20 punktami na koncie. Knicks po udanej drugiej połowie pokonali Orlando Magic 113:97.

Gospodarze oprócz Anthony'ego (20 pkt) mogli liczyć na dwójkę podkoszowych - Tyson Chandler oraz Amare Stoudemire, którzy zdobyli w sumie 35 punktów przy skuteczności 17/18 z gry!

- Trzecia kwarta była świetna. Graliśmy bardzo dobrze w defensywie - mówił Stoudemire.

Knicks z bilansem 28-15 zajmują 2. miejsce w Konferencji Wschodniej, ustępując tylko Miami Heat.

***

Nie ma mocnych na San Antonio Spurs. Ostrogi wygrały dziewiąty mecz z rzędu i 17. kolejny przed własną publicznością! Tym razem nic do powiedzenia w Teksasie nie miały Rysie z Charlotte, które poległy 78:102.

22 punkty (9/10 z gry) i siedem asyst zapisał na swoim koncie Tony Parker, najlepszy wśród gospodarzy. Spurs dominowali szczególnie w pomalowanym, gdzie zdobyli dwa razy więcej punktów (48:24).

Dzięki wygranej Gregg Popovich zapewnił sobie miejsce na ławce trenerskiej Zachodu podczas zbliżającego się Mecz Gwiazd. Dla 64-letniego "Popa" to trzecie takie wyróżnienie w karierze.