Ostatnia kwarta zadecydowała - relacja z meczu AZS WSGK Kutno - PC SIDEn Toruń

AZS WSGK Polfarmex Kutno pokonał Polski Cukier SIDEn Toruń. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w czwartej kwarcie. Dla akademików z Kutna była to już piąta ligowa wygrana z rzędu.

Łukasz Łukaszewski

Początek środowego pojedynku był bardzo wyrównany i zacięty. Dzięki czterem punktom zdobytym z rzędu przez Łukasza Żytko torunianie wyszli na prowadzenie 9:5. Jednak gospodarze szybko przejęli inicjatywę i odpowiedzieli rzuceniem dziesięciu "oczek" z rzędu. Podopieczni Eugeniusz Kijewski mieli od tego momentu ogromne problemy z trafieniem do kosza. Koszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno wypracowywali sobie tymczasem przewagę, która po celnej próbie Krzysztofa Jakóbczyka osiągnęła aż 9 "oczek".

Drugi okres gry był najbardziej wyrównany w całym spotkaniu. Obydwie drużyny rywalizowały zgodnie kosz za kosz. Na dodatek w połowie kwarty przez ponad trzy minuty żaden z zawodników przebywających na parkiecie nie zdobył punktów. Impas strzelecki przełamał dopiero wsadem Adam Lisewski. Walka toczyła się na całym parkiecie. Ostatni cios przed przerwą zadał Jakub Dłuski i gospodarze schodzili do szatni prowadząc 42:33.

W trzeciej kwarcie gracze Polskiego Cukru SIDEn Toruń zaczęli podejmować próby odrobienia strat. Jednak podopieczni Jarosława Krysiewicza kontrolowali swoją przewagę. Dopiero w drugiej połowie tej kwarty koszykarze z grodu Kopernika zdobyli 10 "oczek" z rzędu i wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie 51:50. Gospodarze podjęli rękawice i znów zaczęła się walka kosz za kosz. Przed ostatnim okresem gry na tablicy wyników widniał remis po 55.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

O losach zwycięstwa zadecydował początek czwartej kwarty. Goście przez pierwsze cztery minuty tej odsłony zdobyli zaledwie 2 punkty. Gospodarze wypracowali w tym czasie siedem punktów przewagi, której nie oddali już do końca spotkania. Co prawda Twarde Pierniki próbowały jeszcze wrócić do gry, ale nie były w stanie zredukować strat. Jedynie na chwilę, po celnej próbie z dystansu autorstwa Łukasza Żytko przewaga akademików z Kutna zmalała do trzech punktów. Ostatecznie AZS WSGK Polfarmex Kutno pokonał Polski Cukier SIDEn Toruń 74:67 i umocnił się na pozycji wicelidera tabeli I ligi.

Zespół z Kutna do zwycięstwa poprowadziło trio: Dawid Bręk, Jakub Dłuski i Krzysztof Jakóbczyk. Ci trzej koszykarze w sumie zdobyli aż 57 punktów. Po drugiej stronie parkietu wyróżnił się Łukasz Żytko. Kapitan zespołu zdobył 17 "oczek" i rozdał 3 asysty. Kolejne double-double, tym razem z 10 punktami i 11 zbiórkami zanotował Adam Lisewski.

AZS WSGK Polfarmex Kutno - Polski Cukier SIDEn Toruń 74:67 (24:15 18:18, 13:22, 19:12)

AZS WSGK: D. Bręk 21, J. Dłuski 20, K. Jakóbczyk 16, S. Rduch 9, W. Glabas 6, M. Szwed 2, A. Kobus 0, K. Maciejewski 0.

PC SIDEn: Ł. Żytko 17, P. Śmigielski 12, A. Lisewski 10, A. Perka 9, B. Bochno 5, M. Kowalewski 5, J. Jarecki 4, K. Szpyrka 0, R. Szymański 0.