Hit dla Miami! Świetny mecz Jamesa

LeBron James poprowadził Miami Heat do wygranej nad Los Angeles Clippers (111:89) w piątkowym hicie NBA. Wygraną odnieśli także LA Lakers, z kolei zakończyła się seria SA Spurs.

Jacek Konsek

- On jest spoza naszej planety, grał fenomenalnie - mówił o LeBron James Dwyane Wade po tym jak ten pierwszy zagrał kolejne kapitalne zawody. Ubiegłoroczny MVP trafił dziewięć z 11 rzutów z gry i w trzy kwarty zanotował 30 punktów, prowadząc Żar do pewnej wygranej nad LA Clippers 111:89.

James w ostatnich czterech meczach osiąga granicę 30 punktów a jego skuteczność w tym czasie budzi podziw - z ostatnich 47 rzutów trafił 37! - Robię to co powinienem, czyli swoją grę. Wierzę w swoje możliwości - mówił James.

Clippers już z Chrisem Paulem, Chaunceym Billupsem oraz Blakem Griffinem nie mieli nic do powiedzenia na Florydzie, wyraźnie przegrywając drugą i trzecią kwartę - 21:32 i 18:31.

Heat wygrali 21 mecz we własnej hali, gdzie ponieśli tylko trzy porażki. Ich bilans 33-14 są najlepszą drużyną w Konferencji Wschodniej.

***

Po 11 wygranych z rzędu pogromców znaleźli San Antonio Spurs. Niespodziewanie okazali się nimi Detroit Pistons, którzy pokonali Ostrogi 119:109.

- Pokonali nas wyraźnie w walce na deskach, a dodatkowo źle broniliśmy na obwodzie - wyliczał Gregg Popovich, szkoleniowiec Spurs, którzy grali bez Tima Duncana oraz Manu Ginobiliego.

Pistons wygrali walkę na tablicach aż 49:33, a nie do zatrzymania był tego dnia Greg Monroe, autor 26 punktów i 16 zbiórek. 24 oczka dla miejscowych dorzucił Brandon Knight.

31 punktów i osiem asyst zapisał na swoim koncie Tony Parker, którego zespół mimo porażki nadal jest liderem Zachodu z bilansem 39-12.

***

W poważnych tarapatach byli Los Angeles Lakers w starciu przeciwko najgorszej drużynie ligi. W trzeciej kwarcie Charlotte Bobcats prowadzili już 71:51 i zanosiło się na sporą niespodziankę. Kobe Bryant i spółka nie pozwolili jednak na to i po świetnym finiszu (31:15 w czwartej kwarcie) ostatecznie pokonali czerwoną latarnię rozgrywek.

Bryant wszystkie 20 punktów zdobył w drugiej połowie, a po 17 oczek dorzucili Earl Clark oraz Steve Nash. Lakers nie zagrali jednak porywających zawodów i tylko dzięki doświadczeniu i ograniu pokonali słabych Bobcats.

- Przez długi czas ich mieliśmy - żałował po meczu Kemba Walker, rozgrywający Bobcats. - Kobe zagrał jednak bardzo dobrą końcówkę - dobrze podawał i skutecznie rzucał - dodał.

Lakers z bilansem 24-27 plasują się na 10. miejscu Zachodu.