James i Wade załatwili Lakers!

Niedzielny hit NBA dla Miami Heat! Fenomenalna gra duetu LeBron James-Dwyane Wade pozwoliła obrońcom tytułu pokonać w ligowym klasyku Los Angeles Lakers 107:97.

Jacek Konsek

Niedzielny hit w NBA przebiegał pod dyktando mistrzów ligi, którzy tego dnia mieli w swoich szeregach dwóch fenomenalnych liderów. LeBron James i Dwyane Wade zanotowali identyczną skuteczność z gry (12/18) i zdobyli odpowiednio 32 i 30 punktów przeciwko bezradnym w drugiej połowie Lakers.

"LBJ" błysnął w końcówce trzeciej kwarty, kiedy to zdobył ostatnie 11 punktów dla Żaru. Gospodarze wyszli na prowadzenie 78:73, a ostateczny cios w czwartej kwarcie zadał "Flash". Jego 16 punktów w tej odsłonie wraz z ośmioma stratami Jeziorowców nie mogło skończyć się inaczej jak pewną wygraną ekipy z Florydy.

James zanotował piąty kolejny mecz z co najmniej 30 punktami i przynajmniej 60. proc. skutecznością z gry, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Żar wygrał już piąty mecz z rzędu i umocnił się na czele Konferencji Wschodniej (34-14).

Wśród pokonanych 28 punktów, dziewięć asyst i sześć zbiórek zanotował Kobe Bryant.

***

Aż trzy dogrywki potrzebne były do rozstrzygnięcia meczu w Bostonie! Celtowie po 63 minutach gry okazali się lepsi od Denver Nuggets 118:114, odnosząc siódmą wygraną z rzędu (wszystkie bez kontuzjowanego Rajona Rondo). Ekipa z Kolorado zakończyła jednocześnie dziewięciomeczową serię zwycięstw.

Bohaterem gospodarzy okazał się Paul Pierce, który zanotował imponujące triple-double w postaci 27 punktów, 14 asyst i 14 zbiórek. "Truth" przebywał na parkiecie 54 minuty! Dzięki jego trójce Celtowie doprowadzili do trzeciej dogrywki.

- Siedziałem i mówiłem jak kibice: Paul proszę, traf ten rzut - przyznał po meczu Doc Rivers, szkoleniowiec Celtics.

Wcześniej, w pierwszej dogrywce, bohaterem był Jeff Green, którego trójka pozwoliła Celtom pozostać w grze.

Jason Terry z ławki dołożył 26 punktów, trafiając podobnie jak Pierce, pięć trójek.

***

Kapitalna druga połowa pozwoliła San Antonio Spurs pokonać na wyjeździe Brooklyn Nets 111:86. Najlepsza drużyna w NBA wygrała trzecią i czwartą kwartę 60:29!

Bohaterem spotkania spotkania był nie kto inny jak Tony Parker, autor 29 punktów i 11 asyst. Francuski playmaker, najlepszy gracz stycznia na Zachodzie, rozegrał kolejne fantastyczne zawody i poprowadził Ostrogi do 21 wygranej w ostatnich 25 potyczkach.

- On powinien być brany pod uwagę przy każdej przyznawanej nagrodzie w tym sezonie - nie ma wątpliwości Gregg Popovich, trener Spurs.

Ostrogi jako pierwszy zespół w tym sezonie zanotowały 40. zwycięstwo.