Sudety wygrały Memoriał im. Korwina

Po raz pierwszy w historii turniejowe trofeum wywalczyli koszykarze ze stolicy Karkonoszy. Jeleniogórzanie wygrali cztery z pięciu meczów, ulegając jedynie, po bardzo wyrównanej walce, Zastalowi Zielona Góra. W niedziele potwierdzili swoją wysoką formę.

Agnieszka Skulimowska

W ostatnim meczu przeciwko MKS Dąbrowa Górnicza koszykarze z Jeleniej Góry wiedzieli, że jeśli wygrają, zdobędą puchar. Zagrali bardzo dobrze w obronie i pod koszem, efektownymi zbiórkami i walką popisywał się Jarosław Wilusz, który był nie do powstrzymania.

W pierwszych dwóch kwartach mecz był bardzo wyrównany. Sudety w 6. minucie prowadziły już 19:10, jednak pod koniec pierwszej kwarty goście odrobili straty i po 10 minutach jeleniogórzanie wygrywali 23:20. Bardzo dobrą partię w tym okresie w ataku rozgrywał Rafał Niesobski zdobywając w pierwszych 10 minutach aż 12 punktów.

Drugą kwartę wygrali goście 24:21 i do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 44. Trzecia kwarta była popisem gry obronnej Jeleniej Góry. Gracze z Górnego Śląska, poddani pressingowi, mieli duże problemy z oddawaniem celnych rzutów i dzięki temu Sudety powoli, acz skutecznie rozpoczęły budowanie przewagi, która po 30 minutach wynosiła osiem oczek 62:54. Ostatnia kwarta to rozpaczliwe rzuty za trzy punkty zawodników MKS-u, lecz Sudety spokojnie kontrolowały wynik do samego końca.

Sudety Jelenia Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 84:75 (23:19, 21:24, 18:10, 22:21)

Sudety: R.Niesobski 19, Czech 18, Ł.Niesobski 14, Wilusz 13, Matczak 8, Grygiel 5, Sterenga 4, Minciel 2, Jankowiak 1, Tarasiewicz, Skrzypczak.