Dream przegrywają i są bliskie ustanowienia niechlubnego rekordu

Indiana Fever okazała się lepsza od Atlanty Dream, czym nie pozwoliła drużynie debiutującej na parkietach WNBA godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Tym samym Dream są o krok od poprawienia niechlubnego rekordu ligi.

Krzysztof Kaczmarczyk

Fever w Atlancie zdołały wygrać zaledwie jedną kwartę, ale to okazało się wystarczające. Pierwsza kwarta wygrana przez drużynę z Indianapolis 19:15 dała jej wygraną po 40 minutach również różnicą 4 punktów, gdyż trzy kolejne ćwiartki kończyły się wynikami remisowymi. Dużo emocji dostarczyła sama końcówka spotkania. Fever prowadziły już 70:60, jednak gospodynie nie poddały się i po chwili wyszły na prowadzenie 73:72. Dzięki skutecznym akcjom Betty Lennox Dream prowadziły do stanu 77:76. Ostatnie akcje należały jednak do rezerwowej z Indiany, Tan White, która przypieczętowała wygraną celnym rzutem z półdystansu na 28 sekund przed końcem meczu.

W całym meczu to właśnie rezerwowa White była najskuteczniejszą zawodniczką, notując 24 punkty i 5 asyst. Znakomity mecz rozegrała również największa gwiazda zespołu z Indiany, Tamika Catchings. Jej liczniki zatrzymały się na 20 punktach, 10 zbiórkach i 6 asystach. Dla Dream najwięcej punktów tradycyjnie zanotowała Betty Lennox - 19.

Było to ostatnie spotkanie Atlanty Dream we własnej hali Philips Arena w debiutanckim sezonie w WNBA. Podopieczne Marynell Meadors zdołały odnieść zaledwie jedną wygraną przed własną publicznością, ponosząc przy tym aż 16 porażek.

Dream mogą jeszcze wyrównać niechlubny rekord drużyny Chicago Sky, która w swoim debiutanckim sezonie zanotowała 5 zwycięstw i 29 porażek. Koszykarki z Atlanty mają aktualnie bilans 3-29 i przed sobą dwa spotkania wyjazdowe, które muszą wygrać, żeby nie pobić tego niechlubnego rekordu. Ciężko jednak wierzyć w to, że Dream wygrają dwa kolejne mecze i to na wyjeździe. Takiej serii ekipa z Philips Arena nie miała w całym sezonie. A trzeba dodać, że rywalki również nie będą łatwe, gdyż Dream zagrają w Los Angeles i Seattle.

Atlanta Dream - Indiana Fever 77:81 (15:19, 15:15, 28:28, 19:19)

Atlanta: B.Lennox 19, K.Feenstra 15, I.Latta 11, E.DeSouza 11, I.Castro-Marques 10, A.Bales 7, J.Lacy 4, K.Haynie 0, T.Young 0, K.Terry 0.

Indiana: T.White 24, T.Catchings 20, T.Sutton-Brown 15, K.Douglas 8, E.Hoffman 6, D.Lewis 5, T.Bevilaqua 2, K.Whittington 1, A.Feaster 0, B.Ngoyisa 0.