Smutny koniec wyprawy PGE Turowa Zgorzelec w lidze VTB

PGE Turów Zgorzelec przegrał po raz 12 w Zjednoczonej Lidze VTB. Zgorzelczanie nie dali rady na Ukrainie drużynie z Doniecka, mimo bardzo dobrego początku.

Paweł Sala
Paweł Sala

Obiecująco rozpoczęli kolejne spotkanie w lidze VTB koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. W pierwszej kwarcie grali skutecznie i wysoko prowadzili 24:17. Później jednak do głosu doszli gospodarze z Doniecka.

Kolejne dwie odsłony to już popis gospodarzy. Ukraińcy, którzy w tabeli grupy A sąsiadowali ze zgorzelczanami, na niecałe siedem minut przed końcem trzeciej kwarty prowadzili już 62:48 (wsad Dariusa Songaili). Później polski zespół zmniejszył straty, ale w kluczowych momentach czwartej kwarty doświadczeni gospodarze znów powiększyli przewagę.

Drużyna z Doniecka zawdzięcza zwycięstwo w głównej mierze dwójce Songaila - Ivan Radenović. Doświadczony podkoszowy, były koszykarz ligi NBA zdobył aż 29 punktów, dorzucając 6 zbiórek. Radenović uzbierał 26 "oczek", 9 zbiórek i 7 asyst. Najlepszym graczem w ekipie PGE Turowa okazał się Aaron Cel (13 punktów, 5 zbiórek).

Zgorzelczanie z dorobkiem 4 zwycięstw i 12 porażek zajmują ósme miejsce w tabeli grupy A Zjednoczonej Ligi VTB.

BK Donieck - PGE Turów Zgorzelec 99:85 (17:24, 31:20, 25:20, 26:21)

BK Donieck: D. Songaila 29, I. Radenović 26, R. Curry 12, O. Lipowyj 10, V. Stojanovski 9, C. Millage 8, K. Fesenko 3, M. Pustozvonov 2, D. Gliebow 0, A. Malysz 0.

PGE Turów: A. Cel 13, P. Stelmach 12, D. Micić 12, D. Jackson 11, I. Opacak 11, R. Robinson 8, I. Zigeranović 8, M. Chyliński 6, T. Bodziński 4, Ł. Wichniarz 0.