Zabójcza pierwsza połowa! AZS rozmontował starogardzian

AZS Koszalin pokonał Polpharmę Starogard Gdański różnicą 15 punktów i zapewnił sobie awans do fazy play off. Koszalinianie zagrali kapitalną pierwszą połowę.

Paweł Sala
Paweł Sala

Po pierwszej połowie spotkania AZS wysoko prowadził różnicą aż 20 punktów (46:26). Gospodarze grali niezwykle skutecznie, na poziomie ponad 60 procent z gry! (w tym 7/11 za trzy). Między innymi trzy "trójki" rzucił Bartłomiej Wołoszyn. Gospodarze dominowali pod tablicami, gdzie wyróżniał się Amerykanin Darrel Harris. Słabszy dzień miał w ekipie Polpharmy Michael Hicks, nieskuteczny był także wracający do składu lider tej drużyny Ben McCauley.

Goście poprawili obronę dopiero w czwartej odsłonie i odrobili sporo punktów. Tę wygrali wysoko 29:16, jednak w całym meczu byli gorsi od koszalinian i to Akademicy mogli cieszyć się ze zwycięstwa i przypieczętowania awansu do play off.

W ekipie gospodarzy wyróżnili się Łukasz Wiśniewski (19 punktów, 9 asyst) oraz Harris (po 13 punktów i zbiórek). Dla gości 16 "oczek" uzbierał Uros Mirković.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 80:65 (19:9, 27:17, 18:10, 16:29)

AZS Koszalin: Ł. Wiśniewski 19, D. Harris 13 (13 zb), P. Leończyk 12, S. Henry 11, B. Wołoszyn 9, I. Milicić 8, A. Mielczarek 5, R. Jones 3, P. Śpica 0.

Polpharma: U. Mirković 16, A. Lichodzijewski 12, B. McCauley 11, M. Nowakowski 10, K. Radwański 5, B. Sarzało 5, M. Hicks 4, Ł. Majewski 2.