MP U-14: WKK Wrocław i Piotrówka Radom w półfinałach

W piątek w Żarach została rozegrana trzecia, ostatnia kolejka spotkań podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski U-14 młodzików.

Stanisław Grabowski

W grupie A Wisła Kraków przegrała z WKK Wrocław 64:79. Podopieczni Piotra Piecucha musieli wygrać ten pojedynek, aby zapewnić sobie grę o medale. Jednak już do przerwy to rywal prowadził 46:24 i w drugiej połowie tylko kontrolował przebieg spotkania. W trzeciej kwarcie za faule spadł lider krakowskiej zespołu, Krystian Nowakowski (10 oczek, 4 asysty, 4 zbiórki), a Michał Chrabota wszystkie swoje 20 punktów zdobył dopiero po przerwie. Double-double zanotował Patryk Pachołek (13 oczek, 11 desek). Ekipę z Dolnego Śląska do sukcesu poprowadził Łukasz Horn, autor 24 punktów. Polonia Warszawa aby awansować do półfinałów musiała wygrać z UKS Chromikiem Żary. Jednak od samego początku tej rywalizacji prowadził gospodarz turnieju, który ostatecznie okazał się lepszy 88:72. 20 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty zanotował Maciej Leszczyński, a Michał Kępiński dołożył 16 oczek, 9 desek i 6 kończących podań.

W grupie B w starciu decydującym o awansie do dalszej fazy zawodów MKS Piotrówka Radom pokonała UKS 7 Trefl Sopot 89:69. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie, którą to podopieczni Dawida Mazura wygrali 25:9. Nie zawiedli najlepsi zawodnicy z Mazowsza: Dawid Golus (21 punktów, 17 zbiórek, eval 29) i Jakub Płatos (22 oczka). 16 punktów w ciągu 17 minut gry dodał Patryk Lis. W szeregach przegranych wyróżnił się Łukasz Kolenda, autor 31 oczek. W drugim meczu pewny pierwszego miejsca Śląsk Wrocław bez trzech podstawowych zawodników: Dominika Wilczka, Patryka Chrobota i Liama Jungera uległ wysoko Novum Bydgoszcz 69:108. 33 punkty dla zwycięzców rzucił Adam Skiba, a 29 dołożył Carlos Brzozowski. W szeregach WKS-u najlepiej wypadł Jakub Zdeb, autor 19 oczek i 9 zbiórek. 12 punktów i 7 desek wysoki zanotował Karol Nowakowski.