Alba wygrywa na inauguracje

W środę rozegrano pierwszy mecz w drugiej lidze w nowym sezonie. W grupie C Alba Chorzów po bardzo ciężkiej przeprawie zwyciężyła OSSM Warszawa 78:73.

Mateusz Kołodziej

Gospodarze, którzy mają bardzo ambitne cele i chcą powalczyć o czołowe miejsca nadspodziewanie długo męczyli się z młodą warszawską drużyną. Chorzowianie przegrali pierwsza kwartę, a na przerwę schodzili prowadząc zaledwie dwoma punktami. Do końca spotkania podopieczni Rafała Sobeckiego nie mogli "odskoczyć" rywalom na bezpieczniejszą przewagę. Ostatecznie wygrali 78:73, ale ich gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Pozostałe spotkania rozegrano zostaną zgodnie z planem, czyli w sobotę i niedziele.

Alba Chorzów - OSSM PZKosz Warszawa 78:73 (20:24, 19:13, 25:22, 14:14)