Pierwsza porażka w walce o utrzymanie koszykarek do lat 20

Polskie koszykarki na mistrzostwach Europy do lat 20 dywizji A w tureckim Samsun przegrały z Ukrainkami w pojedynku grupy G.

Stanisław Grabowski

Podopieczne Iwony Jabłońskiej, po wygraniu dwóch pierwszy spotkań w walce o utrzymanie w elicie mistrzostw Europy do lat 20, w środę przegrały z reprezentacją Ukrainy 57:48. Do przerwy nasze zawodniczki prowadziły z rywalkami 27:22. Jednak słaba trzecia kwarta (8:19) zaważyła na losach rywalizacji. 12 punktów dla Polski rzuciła Dominika Owczarzak, a 10 i tyle samo zbiórek dodała Karolina Puss. Fatalnie rzucały nasze reprezentantki za 3 w tym spotkaniu, trafiając tylko jeden rzut na 21 prób (4,8%)!

Ukraina - Polska 57:48 (9:17, 13:10, 19:8, 16:13)

Polska: Owczarzak 12, Puss 10, Koperwas 10, Szybala 6, Miłoszewska 4, Adamowicz 2, Burandt 2, Woźniak 2, Skrzecz 0, B.Jaworska 0, K.Jaworska 0.

Wynik ten sprawił, że Polska zajęła trzecie miejsce w grupie G. Mając taki sam bilans jak Ukraina i Litwa i identyczne małe punkty jak te drugie.