Wyniki spotkań 1. kolejki II ligi grupy B

Nie było niespodzianek w pierwszej kolejce grupy B II ligi. Wyjazdowe zwycięstwa odnosiły drużyny, które chcą w sezonie odegrać szczególną rolę, AZS Radex Szczecin i Pogoń Prudnik.

W czwartek we Wrocławiu rozegrano awansem pierwszy mecz w grupie B. Tamtejsze rezerwy Śląska pokonały OSSM Wrocław 68:47. Spośród sobotnich spotkań, najwięcej emocji było w Opolu, gdzie w lokalnych derbach miejscowy AZS przegrał z Pogonią Prudnik 67:73. Do wyłonienia zwycięzcy w tym spotkaniu potrzebna była dogrywka. W niej zdecydowanie lepiej radzili sobie goście.

Niewiele brakowało, aby do niespodzianki doszło w Częstochowie. Ambitnie grający Tytan, który jest beniaminkiem drugiej ligi, nieznacznie przegrał z faworytem grupy B, AZS-em Radex Szczecin. Od zwycięstwa nowy sezon rozpoczął też spadkowicz z pierwszej ligi, MKKS Rybnik, który pokonał w wyjazdowym spotkaniu Leasing Siechnice. Duża w tym zasługa dwójki Stanisław Grabiec - Łukasz Ochodek, która razem zdobyła aż 57 punktów. Pierwszą kolejkę zakończył niedzielny pojedynek Tarnovii Tarnowo Podgórne z Doralem Kłodzko. 75:62 wygrali gospodarze, chociaż do przerwy to goście prowadzili kilkoma "oczkami".

Wyniki pierwszej kolejki:

Śląsk Wrocław - OSSM PZKosz Wrocław 68:47 (27:14, 11:2, 10:17, 20:14)

AZS Politechnika Opole - Pogoń Prudnik 67:73 (15:18, 13:21, 13:14, 19:7, 7:13)

Tytan Częstochowa - AZS Radex Szczecin 84:89 (23:18, 14:26, 17:26, 30:19)

Open Basket Pleszew - AZS PP Poznań 78:68 (18:19, 21:14, 34:12, 5:23)

VB Leasing Siechnice - MKKS Rybnik 86:89 (15:26, 19:18, 23:19, 29:26)

Tarnowia Tarnowo Podgórne - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 75:62 (18:23, 10:14, 35:14, 12:11)