Damian Pieloch: Chciałbym być liderem swojej drużyny

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego zajęli ostatnie miejsce na mistrzostwach Podkarpacia, ale pozostawili po sobie pozytywne wrażenie. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza Damian Pieloch.

Drużyna PTG Sokoła Łańcut nie obroniła tytułu sprzed roku, nie wygrywając żadnego spotkania. Gra podopiecznych Dariusza Kaszowskiego była jednak znacznie lepsza niż osiągnięte wyniki. - Myślę, że w dużej mierze udało nam się zrealizować założenia na ten turniej. Jesteśmy jeszcze trochę zmęczeni po ciężkich treningach w okresie przygotowawczym. Jakby nie było graliśmy też z mocnymi drużynami, silniejszymi od nas fizycznie. Z MOSIR-em Krosno, a więc naszym ligowym rywalem też mecz był na styku. Turniej można zaliczyć do udanych - mówi Damian Pieloch.

Gracz Sokoła był pewnym punktem swojej drużyny. Szczególnie udany był dla niego mecz z Rosą Radom, w którym zdobył aż 31 punktów. Dzięki jego rzutowi łańcucianie doprowadzili w tym spotkaniu do dogrywki. Wiele wskazuje na to, że 24-latek będzie w nadchodzącym sezonie jednym z liderów swojego zespołu. - Mam taką nadzieję i liczę na to. Z myślą o tym przygotowywałem się do nowego sezonu. Zobaczymy jak to będzie na parkiecie.

Warto dodać, że drużyna z zaplecza ekstraklasy nie zagrała na mistrzostwach Podkarpacia w optymalnym składzie. Tylko w jednym spotkaniu zagrał Michał Baran. Do składu Sokoła ma dołączyć także jeszcze jeden wysoki zawodnik. - Play off są naszym głównym celem, ale może uda się osiągnąć coś więcej. Jest mniej drużyn w lidze, na pewno będzie ona wyrównana i każdemu będzie ciężko wygrywać - przyznaje gracz Sokoła Łańcut.

Dla podopiecznych trenera Kaszowskiego mecze w Tarnobrzegu były świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Łańcucianie rozegrali dwa spotkania z drużynami, które grają na co dzień w ekstraklasie. - Na pewno fajnie było się sprawdzić w grze z lepszymi od siebie. W takich turniejach właśnie o to chodzi - stwierdza Pieloch.

Czy Damian Pieloch będzie jednym z liderów Sokoła Łańcut?
Czy Damian Pieloch będzie jednym z liderów Sokoła Łańcut?

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Źródło artykułu: