Udany debiut w I lidze - relacja z meczu MCKiS Jaworzno - AZS Politechnika Poznań

Premierowa kwarta była w wykonaniu jaworznian słaba, ale gdy opadła trema zaczęli grać dobrze i udało im się pokonać Akademików. Tym samym MCKiS zaliczył udany debiut na pierwszoligowych parkietach.

Olga Krzysztofik

Poznaniacy otworzyli spotkanie z wysokiego C, bo od dwóch celnych trójek i po 54 sekundach prowadzili 6:0. Po takim początku jaworznianie zdołali się podnieść i już w czwartej minucie na tablicy wyników widniał remis. Od tego momentu walka była bardziej wyrównana, ale gospodarzy ponownie dopadła niemoc (12:11, 12:23). W swojej debiutanckiej kwarcie na pierwszoligowych parkietach nie wypadli dobrze, w ich grze było bowiem dużo błędów. Obie drużyny rozpoczęły drugą odsłonę z niską skutecznością rzutową, dopiero od czwartej minuty na boisku rozgorzała walka. Z każdą minutą jaworznianie czuli się na parkiecie swobodniej, dzięki czemu na przerwie przegrywali tylko 33:36.

Pięć punktów z rzędu Patryka Przyborowskiego dało MCKiS-owi pierwsze prowadzenie (40:39), a trener Waldemar Mendel od razu poprosił o czas. Przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu, ale przed ostatnią kwartą prowadzili gospodarze 50:47.

Po 9 sekundach czwartej odsłony Mateusz Rutkowski zniwelował straty do jednego "oczka". W połowie kwarty gospodarze wrzucili wyższy bieg, a przyjezdni nie byli w stanie im się przeciwstawić. Gracze MCKiS-u losy meczu rozstrzygnęli 14-punktową serią, na którą poznaniacy zdołali odpowiedzieć tylko lay-upem Adama Wiciaka, który był ostatnim celnym rzutem spotkania.

Liderem debiutującego MCKiS-u był Patryk Przyborowski, którzy zdobył 26 punktów, rzucając 3 z 5 trójek, a ze stuprocentową skutecznością trafił siedem wolnych.

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno - AZS Politechnika Big-Plus Poznań 74:60 (14:26, 19:10, 18:11, 23:13)

MCKiS: Przyborowski 26 (3x3 pkt), Śpica 12, Wróbel 9, Kwiatkowski 9, Nowerski 6, Grochowski 5, Janiak 3, Gospodarek 2, Szłapka 2, Madziar 0, Jędros 0.

Politechnika: Baszak 14 (4x3 pkt), Stankiewicz 11 (3x3 pkt), Rutkowski 8, Hybiak 6, Sobkowiak 6, Metelski 5 (12 zb), Szydłowski 5, Ulchurski 2, Wiciak 2, Rostalski 1, Pawełczyk 0.