NBA: Drugie zwycięstwo Suns, dogrywka w San Antonio

Phoenix Suns i New Orleans Pelicans nie zwalniają tempa. Obie drużyny w przedsezonowych rozgrywkach nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

Patryk Pankowiak

Trzecie spotkanie, trzecie zwycięstwo - takim bilansem może się pochwalić debiutujący pod nowym szyldem zespół z Nowego Orleanu. Pelicans po raz kolejny prowadzeni przez świetnego Anthony'ego Davisa uporali się z Orlando Magic i w przedsezonowych rozgrywkach cały czas pozostają niepokonani.

Jedynka draftu 2012 środowej nocy była wręcz klasą dla samego siebie. 20-latek w 31 minut zdążył zapisać na swoim koncie imponujące 29 "oczek" (11 na 11 z linii rzutów wolnych), 9 zbiórek i 4 bloki! Po drugiej stronie 10 punktów uzbierał natomiast wchodzący z ławki Victor Oladipo, a po 17 Tobias Harris i Nikola Vucevic.

***

Czyste konto, jak do tej pory zachowują również Phoenix Suns. Podopieczni Jeffa Hornaceka dominowali w trzeciej kwarcie środowego spotkania z Portland Trail Blazers, a w całym pojedynku zasłużenie triumfowali 104:98. Marcin Gortat po przeciętnym debiucie, spędził tym razem na placu boju niespełna 20 minut, notując 8 punktów, 6 zbiórek i blok. Polak może nie zachwycił 100-procentową skutecznością, ale 3 celne próby na 6 wykonanych z gry i 2 na 3 z linii rzutów wolnych prezentują się minimalnie lepiej niż ostatnio.

Słońca do zwycięstwa w drugim spotkaniu przedsezonowym poprowadził Goran Dragić, autor 19 "oczek" i 5 asyst. Dla przegranych 19 punktów zanotował najlepszy debiutant poprzedniego sezonu - Damian Lillard.