Piątka 4. kolejki Tauron Basket Ligi

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie pięciu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Piątce 4. kolejki Tauron Basket Ligi.

Linas Lekavicius (Polpharma Starogard Gdański) [1] -33 minuty, 13 pkt, 6 as, 3 zb

Lekavicius poprowadził Polpharmę do pierwszej wygranej w sezonie

Polpharma dopiero w 4. kolejce odniosła pierwsze zwycięstwo. Farmaceuci przez trzy kwarty kontrolowali wydarzenia na parkiecie w meczu przeciwko Asseco Gdynia, choć ostatecznie wygrali tylko 63:61. Jednym z najlepszych zawodników na parkiecie był Linas Lekavicius, który zdobył 13 punktów i rozdał sześć asyst. 28-letni Litwin wyrasta na pierwszoplanową postać Kociewskich Diabłów. W trzech meczach notuje średnio 6,3 asysty. Adam Waczyński (Trefl Sopot) [1] - 41 min, 24 pkt, 5 zb, 3 przech

24 punkty "Wacy" przyczyniło się do pokonania Anwilu

Spotkanie na szczycie we Włocławku zakończyło się dopiero po dogrywce. Tylko cztery minuty na ławce spędził Adam Waczyński, który w 41 minut walki wywalczył 24 punkty dla sopocian. "Waca" miał 8/13 z gry, trafiając m.in. dwie trójki. Reprezentant Polski do swojego dorobku dołożył także pięć zbiórek i trzy przechwyty. Przemysław Zamojski (Stelmet Zielona Góra) [2] - 25 min, 26 pkt (10/11 z gry), 3 as, 3 przech

"Zamoj" od początku sezonu imponuje skutecznością

Stelmet na zakończenie 4. kolejki zmiażdżył we własnej hali AZS Koszalin, a prawdziwy popis umiejętności strzeleckich dał Przemysław Zamojski. Skrzydłowy w 25 minut zdobył 26 punktów, popisując się niesamowitą skutecznością 10/11 z gry, w tym 5/6 za trzy punkty! "Zamoj" miał także po trzy asysty i przechwyty. Oby taką formę utrzymał do piątku i meczu z silnym Galatasarayem.  Terrell Parks (Kotwica Kołobrzeg) [1] - 29 min, 22 pkt (9/11 z gry), 6 zb, 5 przech, 2 blk

Udany występ Parksa dał Kotwicy premierowy triumf w tym sezonie

Z pierwszych dwóch punktów w sezonie w miniony weekend cieszyć mogła się także Kotwica Kołobrzeg, która nie dała szans Śląskowi Wrocław. Głównym autorem zwycięstwa gospodarzy okazał się Terrell Parks, który w 29 minut zgromadził na swoim koncie 22 punkty, myląc się jedynie dwa razy na 11 prób z gry. 22-letni Amerykanin zapisał na swoim koncie także sześć zbiórek, pięć przechwytów i dwa bloki. To kolejny dobry mecz Parksa, który już na inaugurację TBL zanotował double-double. Yemi Gadri-Nicholson (Trefl Sopot) [1] - 27 min, 19 pkt (8/9 z gry), 9 zb, 2 blk

We Włocławku Nicholson pomylił się tylko raz z gry

Do naszej Piątki Kolejki zawitał również drugi zawodnik Trefla Sopot. Tym razem postawiliśmy na Yemiego Gadri-Nicholsona, który we Włocławku czuł się jak ryba w wodzie. Doświadczony amerykański podkoszowy dołożył do dorobku sopocian 19 punktów na rewelacyjnej skuteczności 8/9 z gry. W defensywie było równie dobrze - z tablic zebrał dziewięć piłek i zablokował dwa rzuty rywali. Nicholson jak na razie w obecnym sezonie przeplata bardzo dobre mecze przeciętnymi.

Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl

Kto zasłużył na miano zawodnika 4. kolejki TBL?