Polski Cukier SIDEn Toruń odpuścił puchar - podsumowanie III rundy IBC

We wtorek i środę drużyny z I i II ligi koszykarzy rozegrały spotkania III rundy Intermarche Basket Cup. Niespodzianką jest odpadnięcie z rozgrywek Polskiego Cukru Toruń.

Stanisław Grabowski

W Siedlcach tamtejszy SKK Siedlce przegrał z Polfarmexem Kutno. Do przerwy spadkowicz z I ligi bardzo dzielnie radził sobie w starciu z wyżej notowaną ekipą, gdyż przegrywał tylko 39:40. Jednak druga połowa to już duża przewaga gości, którzy ostatecznie wygrali 87:70. 22 punkty dla zwycięzców rzucił Wojciech Glabas, a 18 i po 4 zbiórki i asysty dodał Norbert Kulon. Wśród gospodarzy najlepiej wypadł Karol Dębski, autor 14 oczek i 6 zbiórek.

Fatalnie spisująca się na zapleczu TBL Spójnia Stargard Szczeciński dzięki dobrej końcówce wygrała z Basketem Junior Suchy Las 73:72. Decydujące punkty akcją 2+1 zdobył Michał Kwiatkowski. W derbach Podkarpacia górą MOSiR PBS Bank KHS Krosno, który pokonał na wyjeździe PTG Sokół Łańcut 63:61. Spotkanie to rozstrzygnęło się w ostatniej minucie kiedy to najpierw Grzegorz Grochowski trafił trójkę na remis, a awans do IV rundy zespołowi Dusana Radovica i Michała Barana zapewnił Michał Musijowski. W szeregach pokonanych blisko triple-double był Tomasz Pisarczyk, autor 10 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst.
Michał Musijowski został bohaterem derbów Podkarpacia Michał Musijowski został bohaterem derbów Podkarpacia
W starciu dwóch niepokonanych ekip w Tychach GKS uległ GTK Fluor Gliwice. Goście prowadzili od samego początku zawodów, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń (do przerwy już 38:22). 18 oczek zanotował Artur Donigiewicz.

Jedynym zespołem, który odpuścił walkę w III rundzie Pucharu Polski koszykarzy był Polski Cukier SIDEn Toruń, który na spotkanie do Szczecina udał się bez: Tomasza Wojdyły, Piotra Śmigielskiego, Adama Lisewskiego, Łukasza Żytko, Wojciecha Barycza i Łukasza Wilczka. Dzięki temu bez większych problemów do dalszej fazy awansowały King Wilki Morskie Szczecin. Po 20 minutach było 43:19. W drugiej połowie pomimo zrywu gości, gospodarze dowieźli pewną wygraną.

Wyniki III rundy IBC:

King Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier SIDEn Toruń 79:63 (17:8, 26:11, 18:25, 18:19)

Basket Junior Suchy Las - KS Spójnia Stargard Szczeciński 72:73 (22:20, 19:14, 13:17, 18:22)

Exact Systems Śląsk Wrocław - Intermarché Bricomarché BM SlamStal Ostrów Wlkp. 49:82 (17:24, 9:19, 11:19, 12:20)

KS Sudety Jelenia Góra – WKK ProBiotics Wrocław 61:105 (16:28, 10:23, 16:28, 19:26)

SKK Siedlce – Polfarmex Kutno 70:87 (20:22, 19:18, 23:30, 8:17)

Rosa II Radom - BKS Tur Bielsk Podlaski 76:54 (15:7, 17:12, 27:16, 17:19)

GKS Tychy - GTK Fluor Gliwice 61:68 (10:23, 12:15, 21:19, 18:11)

PTG Sokół Łańcut - MOSiR PBS Bank KHS Krosno 61:63 (15:14, 22:14, 12:20, 12:15)

Losowanie IV rundy odbędzie się 21 listopada, a spotkania odbędą się w środę 4 grudnia.