Czarni rozstrzelali Jezioro! Niesamowity mecz Nowakowskiego!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

[tag=6547]Michał Nowakowski[/tag] trafił osiem trójek, a cała drużyna Energi Czarnych aż 14 takich rzutów w zwycięskim meczu w Tarnobrzegu. Słupszczanie pokonali Stabill Jezioro 88:72.

Wspaniały prezent na zbliżające się święta sprawili sobie koszykarze Energi Czarnych Słupsk. W Tarnobrzegu pewnie pokonali Stabill Jezioro 88:72, głównie dzięki rewelacyjnemu występowi Michała Nowakowskiego. Snajper ze Słupska zdobył 28 punktów, trafiając wszystkie osiem prób za trzy punkty! Rzuty zza linii 6,75m były w niedzielny wieczór główną bronią ekipy Andreja Urlepa - goście trafili 14 trójek na 19 prób, co daje rewelacyjną 74 proc. skuteczność!

Choć początkowo gospodarze prowadzili 10:4, to kolejne minuty należały już do przyjezdnych. Szybko zrobiło się 22:14 dla Czarnych, którzy tego dnia imponowali grą w ofensywie. W hali w Tarnobrzegu trafiali na rewelacyjnej skuteczności, choć początkowo głównie za dwa punkty. Po pierwszej kwarcie goście mieli 71 proc. skuteczność, a do przerwy niewiele gorszą - 63.

Prawdziwa kanonada trójek miała miejsce w trzeciej odsłonie. Podopieczni Urlepa trafili wówczas wszystkie siedem prób z dalekiego dystansu! Niesamowity Nowakowski raz za razem dziurawił kosz Jeziorowców i powiększał przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 26 punktów (80:54).

Po dwie trójki dla Czarnych trafili również Marcin Dutkiewicz, Michał Jankowski i Jordan Hulls. Ten ostatni zanotował osiem asyst, a Tomasz Śnieg aż dziewięć ostatnich podań. Przyjezdni zakończyli mecz z 22 asystami, przy ledwo 10 gospodarzy.

Jeziorowcy przerwali tym samym passę trzech zwycięstw z rzędu, z kolei Czarni wygrali po dwóch kolejnych porażkach. 18 oczek dla miejscowych zgromadził Tony Weeden, a oczko mniej zapisali na swoim koncie Andrew Fitzgerald i Marcin Nowakowski. Słabiej zagrał Chaisson Allen, który w 31 minut zdobył ledwo sześć punktów (1/6 z gry).

Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 72:88 (18:26, 15:18, 17:27, 22:17)

Jezioro: Tony Weeden 18, Andrew Fitzgerald 17, Marcin Nowakowski 17, Nicchaeus Doaks 6, Chaisson Allen 6, Rafał Rajewicz 4, Szymon Łukasiak 4, Jakub Patoka 0.

Czarni: Michał Nowakowski 28, Michał Jankowski 13, Marcin Dutkiewicz 12, Garrett Stutz 11, Jordan Hulls 10, Mateusz Jarmakowicz 8, Tomasz Śnieg 4, Jarosław Mokros 2, Kacper Borowski 0, Szymon Długosz 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas