VTB: PGE Turów bez szans z Uniksem

Siódmą porażkę w lidze VTB ponieśli koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. Tym razem lepszy od wicemistrzów Polski okazał się Uniks Kazań (88:74), który w środę sprawdzi Stelmet Zieloną Górę.

Jacek Konsek

PGE Turów nie był faworytem w starciu z silnym Uniksem Kazań, lecz początek spotkania należał do podopiecznych Miodraga Rajkovicia. Wicemistrzowie Polski szybko osiągnęli spore prowadzenie (18:8), głównie dzięki świetnej grze duetu Tony Taylor - J.P. Prince. Obaj gracze zdobyli w sumie 15 punktów w premierowej kwarcie, a gospodarze mieli nawet 12 punktów więcej od rosyjskiego zespołu - 27:15.

Dobra gra zgorzelczan trwała do połowy drugiej kwarty, kiedy po celnej trójce Taylora miejscowi wciąż pewnie prowadzili 36:24. Uniks po początkowym letargu zaczął jednak grać lepiej i skuteczniej. Nie do zatrzymania tego dnia był Andrew Goudelock. Były gracz Los Angeles Lakers wywalczył aż 28 punktów, trafiając 13 z 17 rzutów z gry.

To głównie dzięki Amerykaninowi koszykarze z Kazania złapali wiatr w żagle i szybko zaczęli odrabiać straty. Do przerwy przegrywali co prawda jednym punktem, lecz w trzeciej odsłonie już zdecydowanie dominowali. Wygrali tę część 26:14, objęli prowadzenie i kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Skutecznego Goudelocka wspierali Grecy - Ian Vougioukas oraz Nikolaos Zisis, którzy zdobyli odpowiednio 15 i 14 punktów. Uniks zdecydowanie poprawił skuteczność i nie pozwolił polskiej drużynie zbliżyć się na niebezpieczną dla nich odległość.

Sytuację próbował w ostatniej kwarcie ratować skuteczny z dalekiego dystansu Filip Dylewicz, ale na niewiele się to już zdało. Uniks pewnie wygrał 88:74 i potwierdził swoją dominację w grupie A ligi VTB.

Z bilansem 2-7 PGE Turów zajmuje przedostatnie, 9. miejsce w grupie A. W 10. kolejce VTB zgorzelczanie zagrają na wyjeździe ze Spartakiem Sankt Petersburg.

Warto dodać, że Uniks będzie rywalem Stelmetu Zielona Góra w Pucharze Europy. Starcie mistrza Polski z rosyjskim potentatem już w najbliższą środę.

PGE Turów Zgorzelec - Uniks Kazań 74:88 (27:16, 16:26, 14:26, 17:20)

Turów: Taylor 21, Dylewicz 19, Zigeranovic 14, Prince 10, Kulig 7, Wiśniewski 3, Karolak 0, Krestinin 0, Stelmach 0.

Uniks: Goudelock 28, Vougioukas 15, Zisis 14, Kaimakoglou 9, McKee 8, Sokołow 6, Eidson 6, Szeletko 2, Siergiejew 0, Antipow 0, Kurbanow 0.