Wicelider pokonany - relacja ze spotkania Wilki Morkie Szczecin - MOSiR PBS Bank KHS Krosno

Wilki Morskie Szczecin pokonały wicelidera, MOSiR Krosno 75:69. Najlepszym strzelcem zespołu został Maciej Majcherek, który zanotował 23 punkty. Był jednym z architektów zwycięstwa.

Wiktor Wolski

Szczecinianie nie rozpoczęli meczu najlepiej. Oddawali bardzo dużo niecelnych rzutów z dystansu, do czego zmuszali ich dobrze broniący goście. MOSiR Krosno wykorzystał niemoc strzelecką gospodarzy i po chwili prowadził 9:0. Pierwsza kwarta była prowadzona w szybkim tempie. Wilki miały problem z obroną i przegrały premierową odsłonę 16:22.

W kolejnej odsłonie spotkanie wyglądało zupełnie inaczej. Podopieczni trenera Marka Żukowskiego rozkręcali się z każdą kolejną akcją, do tego wszystkiego dochodziła coraz lepsza gra w obronie. Bardzo dobrze w drugiej kwarcie spisywał się Marcin Flieger, dzięki jego akcji 2+1 Wilki wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu 25:22. Zawodnicy Dusana Radovicia zdołali ponownie uciec z wynikiem, ale gra była bardzo wyrównana. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 35:43.

Trzecią partię fantastycznie otworzyli wysocy gracze ze Szczecina. Po przerwie punktowali Paweł Mróz oraz Maciej Adamkiewicz. Ten drugi w jednej z akcji nabawił się urazu, jakim najprawdopodobniej był skręcony staw skokowy. Fenomenalne zawody w tej ćwiartce rozgrywał Maciej Majcherek. Obrońca Wilków był dobrze dysponowany z dystansu, a dzięki jego postawie szczecinianie zdołali dogonić MOSiR. Gospodarze prowadzenie wydarli w ostatniej akcji tej ćwiartki. Marcin Flieger przechwycił piłkę, którą podał do wybiegającego Radosław Bojki. Młody skrzydłowy wsadził piłkę do kosza dając Wilkom jedno oczko przewagi 58:57.

Marcin Flieger zdobył 19 punktów i zanotował 8 asyst w starciu z MOSiR-em Krosno. Marcin Flieger zdobył 19 punktów i zanotował 8 asyst w starciu z MOSiR-em Krosno.
Ostatnia kwarta zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Gospodarze, uskrzydleni wydarzeniami z poprzedniej ćwiartki, czuli się coraz pewniej. Podopieczni trenera Marka Żukowskiego znacząco poprawili swoją grę na bronionej desce. Były to podwaliny pod ucieczkę z wynikiem. Toteż miało miejsce. Wilki osiągnęły najwyższe prowadzenie w meczu 64:57, po celnym rzucie z dystansu Piotra Pluty. Od tego momentu gra ekipy z Krosna nie układała się dobrze. Zabrakło skuteczności, wkradły się proste błędy. Szczecinianie to wykorzystali i ostatecznie wygrali 75:69.

King Wilki Morskie Szczecin - MOSiR PBS Bank KHS Krosno 75:69 (16:22, 19:21, 23:14, 17:12)

Wilki Morskie: Majcherek 23, Flieger 19, Pluta 11, Mróz 10, Kowalczuk 4, Trela 4, Adamkiewicz 2, Bojko 2, Nowacki 0.

MOSiR: Malczyk 17, Salamonik 15, Fraś 12, Musijowski 10, Wyka 8, Grochowski 7, Adamczewski 0, Bogdanowicz 0, Pisarczyk 0.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Wilki podbudowane zwycięstwem nad MOSiR-em Krosno wygrają nadchodzące mecze z Polfarmeksem Kutno i SIDEnem Toruń?