Rosa w kolejnej rundzie Intermarche Basket Cup

Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu Rosa pokonała na wyjeździe MOSiR Krosno 71:67. Tym samym radomianie awansowali do kolejnej rundy Intermarche Basket Cup.

Choć przed tym meczem w roli faworyta upatrywano przyjezdnych, to wiadomo było, że wicelider pierwszej ligi tanio skóry nie sprzeda. To też potwierdził środowy pojedynek. Choć rozpoczął się od prowadzenia radomian 8:2 po akcjach Kirka Archibeque'a i Jakuba Zalewskiego, to rzuty najskuteczniejszego w szeregach gospodarzy Dariusza Wyki oraz Dawida Adamczewskiego nie tylko zniwelowały stratę, ale i pozwoliły uzyskać minimalną przewagę (12:11). Ostatnie 60 sekund ponownie przebiegło po myśli przedstawiciela Tauron Basket Ligi.

Akcja "dwa plus jeden" w wykonaniu Wojciecha Pisarczyka oraz celna próba z dystansu Marcina Salamonika udanie dla MOSiR-u otworzyły drugą kwartę. Kolejne minuty, aż do połowy trzeciej odsłony, toczyły się w miarę równym tempie, z lekkim wskazaniem na Rosę.

W ciągu niespełna dwóch minut radomianie zdobyli 10 punktów z rzędu. Rozpoczęło się od "trójki" Jakuba Dłoniaka, następne 4 "oczka" dołożył najskuteczniejszy, obok Archibeque'a, strzelec drużyny w tym starciu, Korie Lucious, zaś kolejnym rzutem zza linii 6,75 m popisał się Łukasz Majewski. Ten fragment przesądził o końcowym rezultacie środowej potyczki w ramach Pucharu Polski.

I choć dwoił się i troił w czwartej kwarcie Wojciech Fraś, uzyskując ostatecznie 11 punktów i 10 zbiórek, to jego zespół nie był w stanie wydrzeć rywalom zwycięstwa. Archibeque zapisał na swoim koncie 14 "oczek" i 9 zebranych piłek.

MOSiR PBS Bank KHS Krosno - Rosa Radom 67:71 (16:17, 19:21, 15:24, 17:9)

MOSiR: Wyka 18, Salamonik 12, Fraś 11, Musijowski 8, Adamczewski 8, Pisarczyk 5, Malczyk 5, Bogdanowicz 0.

Rosa: Archibeque 14, Lucious 14, Dłoniak 12, Witka 9, Majewski 8, Łączyński 4, Adams 3, Kardaś 3, Jeszke 2, Zalewski 2, Radke 0.